| Gabriela2011 a întrebat:

Vreau sa folosesc ulei de ricin pentru par. Cum se foloseste?, De cate ori pe luna trebuie sa aplic pe par? Ce amestec sa fac? fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masezi scalpul cu ulei si-l lasi sa actioneze 30 minute-1 ora, dupa care te speli cu sampon de doua ori, pentru a indeparta uleiul. Daca vrei sa-l folosesti pentru cresterea parului, e suficient. Daca vrei sa-l folosesti pentru imbunatatirea aspectului acestuia, intinde-l si pe par si lasa-l sa actioneze 1-2 ore. Fa lucrul acesta de doua ori pe saptamana.Nu e obligatoriu sa-l folosesti in amestec, da rezultate foarte bune si asa.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Masezi pielea capului cu ulei de ricin și părul.
1-2 aplicări pe săptămână, lași să acționeze 2 ore, minim 2 luni de zile. În completare un șampon vitaminizant, balsam și o mască hidratantă.
Pa, pa.