| FataAmintirilor a întrebat:

Cum se foloseste uleiul de ricin? eu vreau sa il amestec cu ulei de masline se poate? pentru cresterea parului. ulei de malline pe varfuri si ricin pe scapl...deci pot sa fac asa? pentru da sau nu funda

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! eu zic sa le folosesti separat sa vezi efectele fiecaruia in parte..si nici nu e rea ideia ta de a le folosi asa cum ai si zis.

http://www.ziare.com/......in-1087323

http://www.hotcity.ro/uleiul-de-masline-salvarea-parului-meu
O seara buna:)

| FataAmintirilor explică (pentru caramela):

Deci pot folosi ricin pe scalp ca sa creasca parul si masline pe lungimea parului pentru varfuri despicate? sau pentru ce este bun uleiul de masline pe par?

| caramela a răspuns (pentru FataAmintirilor):

Vezi ca in link-ul dat de mine iti da detaliat, eu am folosit uleiul de masline pentru ca imi cadea parul si nu avea stralucire, acum am un par ok.

| FataAmintirilor explică (pentru caramela):

De cate ori pe saptamana sa folosesc ulei de ricin pentru cresterea parului?

| caramela a răspuns (pentru FataAmintirilor):

Eu folosesc o masca doar sambata.iar cand am timp o zi pe saptamana dau si cu ulei de ricin

| FataAmintirilor explică (pentru caramela):

Pot sa las uleiul de ricin pe scalp de acum seara pana maine dimineata?

| caramela a răspuns (pentru FataAmintirilor):

Da

8 răspunsuri:
| addha a răspuns:

Nu este tocmai o buna solutie ce vrei tu sa faci. Uleiul de ricin este folosit pentru cresterea parului se pune doar la radacina parului iar uleiul de masline pentru hidratare se pune pe toata lungimea parului, de la radacina la varfuri....amandoua sunt recomandate o data pe saptamana!

| Sandranela a răspuns:

Desigur ca da, ai face un lucru foarte bun daca ai face cum ai spus.Si daca ai amesteca uleiurile ai avea un rezultat foarte bun ...crede-ma am incercat. Sper ca te-am ajutat :*