| chivu90 a întrebat:

Vreau sa va zic ceva! de cate ori trecand pe strada nu va. ti uitat la o persoana cum arata? multi dintre voi ati zis ca nu conteaza aspectul fizic ci doar ce ai in suflet! ok! de acord! dar hai sa fim seriosi...nimeni nu gandeste asa! prima data va uitati cum arata si dupa aia...mai vedeti! vreau sa discut cu niste persoane serioase pe tema asta daca se poate, vreau sa fiu lamurit cu cv! va rog!

8 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Ce contează aspectul? Contează ce fel de persoană este. Fiecare e frumos în felul său.

| stejara2 a răspuns:

M-am uitat,am analizat, am ales!
Adevarul e ca in oarecare masura conteaza si aspectul,dar sufletul primeaza!
La aspect ma refer la acea prestanta naturala,la un machiaj bine facut,discret,la o tinuta vestimentara plina de gust si rafinament,chiar daca este simpla,dar daca stii sa porti o haina poti umbla si in zdrente!
Si inca ceva,urasc oamenii care nu se ingrijesc de ei ca aspect: sa fie curati,ingrijiti,cu haine curate,nemototolite, nu e nevoie de lux ca sa atragi privirile!
O coafura bine aleasa in concordanta cu trasaturile chipului tau si in functie de locul si ora din zi, iar conteaza!
Uneori aspectul exterior iti spune si cu ce fel de om ai de a face daca stii sa citesti mesajul in mod corect.Succes!

| cryptobiologist a răspuns:

Sunt de acord prima oara cand vezi o persoana pe strada care nu e cea mia frumos/oasa din lume imi fac cateva idei despre comportamentul ei si spun gata! Nu cred ca o sa fim prietene blah blah.Dar daca soarta va aduce sa va cunoasteti incepi sa nu mai iei in seama aspectele fizice in cazul in care cele 2 persoane se inteleg bine.Atunci pur si simplu cand te uiti la fata persoanei respective nu mai iei in seama defectele.este ceva natural asa se intampa de obicei.Dar mie nu prea imi pasa aspectul oricum dar trebuie sa recunosc ca mi s-a mai intamplat sa cred despre unele persoane ca sunt urate.

| ioanagazdac a răspuns:

Apropos la ce spui tu aici, am găsit un filmuleţ http://ioanagazdac.blogspot.com/2011/10/o-imbratisare-gratuita.html

| Sufletzeliubit a răspuns:

Cn ce ar spune conteaza si aspectul fizic la fel si ce contine acea persoana referindu-ma la suflet. Uneori cand vezi pe cineva suferind nu conteaza aspectul, decat sufletul. Avand in vedere generatia aceasta de fete si baieti isi cauta parteneri doar dupa aspectul fizic sa arate cat mai bine. Stiu si din propriile mele experiente ma uit dupa baieti, normal ca si alte fete ma uit dupa felul cum arata baietii.Cautam dupa fizic, dar degeaba daca nu are suflet.Dar ai dreptate mai intai ne uitam cum arata, iar apoi restulwinking

| Sufletzeliubit a răspuns:

Cn ce ar spune conteaza si aspectul fizic la fel si ce contine acea persoana referindu-ma la suflet. Uneori cand vezi pe cineva suferind nu conteaza aspectul, decat sufletul. Avand in vedere generatia aceasta de tineri isi cauta parteneri doar dupa aspectul fizic sa arate cat mai bine, banuiesc ca pe vremuri nu conta asa mult.happy Stiu si din propriile mele experiente ma uit dupa baieti normal ca si restul fetelor ma uit dupa felul cum arata baietii.Cautam dupa fizic, dar degeaba daca nu are suflet.Dar ai dreptate mai intai ne uitam cum arata, iar apoi restulwinking. Acum depinde de persoane.