| anonim_4396 a întrebat:

A 5-a zi dupa menstruatie am facut dragoste cu prietenul meu. S-a rupt prezervativul fara sa ne dam seama, iar el a ejaculat putin in mine.Deci a intrat putina sperma. S-a intamplat o singura data. E posibil sa raman insarcinata? Va rog sa-mi dati raspunsuri sigure

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca era a cincea zi numarand din prima zi de menstruatie, riscul e minim. Daca era a cincea zi numarand din ultima zi de menstruatie, riscul e mare, peste 60%.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Răspunsuri sigure nu se pot da acum. Se pot face presupuneri. E posibil să fii însărcinată. Depinde de perioada ta fertilă, de cum sunt "inotătorii" lui şi altele. Fă un test de sarcină la 21 de zile de la contact pentru siguranţă.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, e posibil.La 21 de zile de la contactul sexual fa un test de sarcina. Indiferent care e rezultatul repeta testul dupa 2 zile pentru a fi sigura.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Exista sanse. Daca nu e prea tarziu ia pastila de a doua zi de la farmacie.Si fa un test de sarcina happy

| elenahd a răspuns:

Draga mea e mult prea devreme pentru un raspuns sigur. Asteapta pana luna urmatoare cand trebuie sa-ti vina ciclul menstrual iar daca vezi ca intarzie atunci cumpara-ti un test de sarcina si urmeaza instructiunile de folosire a acelui test pentru a vedea daca ai ramas sau nu insarcinata. Din cate stiu eu nu se prea poate sa ramai insarcinata in perioada de 10 zile inainte si dupa ciclu... dar pentru certitudinea ta si pentru evitarea unei sarcini nedorite, consulta un ginecolog, chiar daca iti vine ciclul normal luna viitoare sau daca-ti intarzie deoarece exista posibilitatea ca sa iti vina ciclul si peste sarcina, sunt rare aceste cazuri dar sa stii ca totusi exista. O zi placuta. Elena

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Răspunsuri sigure nu vei primi niciodată pentru că numai organismul tău citește informația și nimeni altcineva!
Ovulația începe din ziua a 7-a, fertilitatea maximă între ziua a 14-a și a 16-a și se încheie în ziua a 21-a, toate astea la un ciclu menstrual de 28 de zile.
Nu este o regulă să rămâi însărcinată din primul contact mai puțin protejat.
Un test de sarcină după minim 7 zile de acest contact și vezi rezultatul.
Pa, pa.

| anka_3741 a răspuns:

Insarcinata nu ramai, dar e posibil sa iti intarzie ciclul, sa se deregleze.inainte si dupa menstratzie cu 7 zile nu ramai gravida.eu zic sa stai linistita.succes oricum