| jabohn a întrebat:

Acum 3 luni de zile am încercat sa fac dragoste cu prietena mea ea fiind virgina, cum ar trebui sa procedez mi se pare ca este prea mica gaura. In urma cu un an am avut un accident și mi-am fracturat uretra, îmi puteți da niște sfaturi chiar vreau sa fac ceva și nu știu cum sa ajung sa fim amândoi fericiți și sa scăpăm de asta?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa sunt toate virginele, vaginul fiind stramt, fiindca este inca intact.
Dupa primele partide sexuale himenul se rupe si se face loc, dar este musai sa-i faci un PRELUDIU foarte bun, inainte de orice partida sexuala ca sa nu o doara la penetrare si apoi sa se relaxeze, uemezeasca si excite, fiindca atunci sexul poate fi facut cu placere si fara durere.

PRELUDIU facut fetei inseamna sa o exciti maxim, ca ea sa se umezeasca vaginal si eventual sa-i obtii un orgasm clitoridian, ca ea sa fie complet relaxata si excitata, partida sexuala fiind deja 50% imbunatatita.

| mastadont a răspuns:

încercați un preludiu prelungit prima dată, e normal ca vaginul unei virgine să fie strâmt, dar dacă există lubrifierea corectă în urma excitării lucrurile ar trebui să meargă. În caz contrar, cumpărați o cremă lubrifiantă și aplicați atât în vagin cât și pe penis înaintea penetrării.

| Xox0 a răspuns:

Încearcă sa o penetrezi cu degetul ca sa se lărgească putin

| Konstantinos99 a răspuns:

Fericire nu sta in a face sex, asta ca se te asigur din experienta!
Vrei sex probabil vrei sa iti asumi o relatie pentru totdeauna cu ea. Pui maina si aveti grija unul de altul, ca in trei luni de zile nu ai aflat decat 5% despre ea si ea 5% despre tine. Astepti si o faci sa aiba incredere in tine. De problemele de sanatate ai grija in timp singurel sa fie totul bine si pentru ea, da? Te duci la doctor intrebi, vezi cum sta treaba si ce poti sa faci, dar nu o implici pe ea! Cu ea banuiesc ca ai planuri sa te casatoresti sa faci sex pentru copii adica alt nivel si tu trebuie sa fi gata.Nu stiu, ai rabdare 1, 2 ani, 3 luni nici tu nu poti sa ai incredere in ea ca nu ai ajuns la o conexiune adevarata fi serios. Daca nu ai planuri cu ea mai bine sparge seminte si nu ii fa probleme viitoare fetei. Succes! Si gasitiva un duhovnic comun sa va indrume sa va dea incredere reciproca in felul asta veti evolua mai repede si frumos

| jabohn explică (pentru Konstantinos99):

Ne cunoaștem de un an țin să te anunț, suntem unul pentru altul. Dar simțim sa facem asta împreună, și nu se numește "șex " părerea mea, mulțumesc pentru răspuns, bafta pe viitor și ție!

| Cavaler001 a răspuns:

O luați încet..nu cu degetul cum spun unii, ci normal, cum se face, dar după un preludiu. Luati.o că pe o joaca și nu vă grăbiți.

| DeaconuCorina a răspuns:

Cu un preludiu corect făcut, veți avea parte de un act sexual plăcut.