| ilona9 a întrebat:

Acum o luna am avut contact sexual cu iubitul meu neprotejat dar doar o penetrare si nu si'a dat drumul. mi-a venit menstruatia normal iar acum mi-a intarziat 10 zile( eu am tinut si o dieta stricta numai cu mere...si i'au si pastile de slabit) e posibil sa fiu insarcinata?

10 răspunsuri:
| oanaoana23 a răspuns:

Pai daca tia intarziat 10 zile e momentul perfect sa iti faci un test de sarcina, poate influenta si dieta...

| ilona9 explică (pentru oanaoana23):

Imi e cam fricaI don't want to see nu am nicio simptoma specifica sarcineibig grin

| anamaria0974 a răspuns:

Simptomele nu apar atat de repede la o sarcina dar totusi ca sa fii sigura fa-ti un test de sarcina

| ilona9 explică (pentru anamaria0974):

Dar totusi ar fi posibil sa fi ramasthinking o luna sa imi vina normal si acum sa imi intarzie?

| oanaoana23 a răspuns (pentru ilona9):

De ce nu iti faci tu un test de sarcina? e posibil orice ca traim in Romania. aici ramai gravida si daca nu te-ai ****...mai mult ca sigur nu esti insarcinata, poti avea dereglari hormonale, chisturi pe ovare, poti fi stresata etc...

| anamaria0974 a răspuns (pentru ilona9):

Da poate fii normal iti spun asta pentru ca asa i s-a intamplat surori mele cand a ramas insarcinata oricum fa-ti un test de sarcina apoi poti scapa de banuieli si de tot si vei sti ce sa faci daca esti sau nu insarcinata bafta :*

| Zoozik a răspuns:

Daca el spune ca nu si-a dat drumul si e sigur de asta inseamna ca intarzierea menstruatiei se datoreaza dietei.Mie mi s-a inatamplat sa nu-mi mai vina o luna din cauza dietei...plus ca imi intarzie mai mereu cand nu mananc regulat sau tin dieta sau nu mananc deloc.

| ilona9 explică (pentru Zoozik):

Deci a fost decat o penetrare si nu si'a dat drumul si e sigur asta... dupa mi-a venit dupa o saptamana cand trebuia sa imi vina normal...iar acum imi intarziecrying

| ilona9 explică (pentru ilona9):

Am facut azi un test de sarcina happy a iesit negativ ca nu sunt insarcinatasad dar maine se fac 2 saptamani de cand imi intarziesigh numai potsad

| Zoozik a răspuns:

Hai ba frate prea va alarmati atat.Ce dracu? Daca are intre 14-17 ani sigur nu`i vine regulat.