| lexy22 a întrebat:

Acum o saptamana jumatate am facut sex neprotejat, dar iubitul meu a scos o la timp si am si folosit pastila de a2a zi pentru orice eventualitate. acum mi-a venit menstruatia. exista vreo sansa sa fi ramas gravida?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

NU! Nu sunt sanse sa fi ramas insarcinata!

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Daca ti-a venit menstruatia nu poti fo gravida.

| cristimihailov a răspuns:

Si tu ai dreptul sa faci copii happy banuiesc ca faza cu metoda calendarului nici nea nicu (cel care a raspuns pe undeva pe aici) nu a auzit ca mai da si rateuri.

Pune-i condomul si da-i bataie decat sa iti bardesti corpul cu bomba aia hormonala...

| HazelEyes77 a răspuns:

In conditiile astea e imposibil sa fii ramas gravida!

| AdrianaB1 a răspuns:

Nu, nu sunt sanse.

| nicusor222 a răspuns:

Doamne cate fete sunt ca tine.
Mai draga mea, daca stii ca te fereste, dc mama naiba mai iei prostia aia sa omori corpul si ficatul degeaba?
Nu se face asa ceva.
Daca ai incredere in el si sti ce poama e, daca te fereste si e totul bine, nu mai lua omule nimic ca nu sunt bune si omori corpul cu ele.
Dupa ce iti trece ciclul, sa zicem ca te tine 4 zile. Ziua a 5, 6 dupa el poti sa o faci fara sa te mai fereasca. Nu ramai 100%.
Corpul tau nu e capabil de asa ceva si plus daca ti-a venit ciclul... ce tot ai? Nu exista asa ceva.
Draga mea, daca gandim asa cati ferim cred ca am luao razna daca am face ca tine. Termina cu prostiile estea si nu mai fi asa disperata.

| lexy22 explică (pentru nicusor222):

Imi pare rau, am auzit doar de asa zisa preejaculare si m-am ingrijorat peste masura, am luat-o ca pe ceva preventiv, mi-am propus totusi ca nu va mai fi nevoia. multumesc oricum de raspuns!

| nicusor222 a răspuns (pentru lexy22):

Draga mea, copilul nu se concepe din secretii. Asta e toata treaba. Acel lichid e de lubrefiere, contine spermatozoizi da nu cat trebuie, ea e pentru ungere. Si da, 1 din 100 poate sa o pateasca, dar hai sa fim pozitivi.

| Zaria a răspuns:

Ai menstruație deci asta înseamnă ca nu ești gravidă