| Sergiu_Olar_1990 a întrebat:

Am 14 ani si mie rusine sa cer prezervative, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| DroGhys a răspuns:

De ce sa iti fie rusine? Ia-ti organele genitale in mana si spune-i ce vrei laughing

Crezi ca esti singurul care i-a fost rusine sau care cumpara?

15 răspunsuri:
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Deja ai primit destule sfaturi dar hai sa adaug si eu pe al meu:
daca iti e rusine sa cumperi prezervativ, eu zic ca o sa fie si mai naspa daca o lasi gravida pe fata aceea sau daca iei o boala ceva si pe urma o ai pe viata. Cred ca e un efort minor din partea ta sa cumperi prezervativ.
Poti sa te duci la un magazin mai departe unde nu te stie nimeni si probabil nu o sa te mai duci sa cumperi de acolo niciodata, sau dupa cum a mai zis cineva poti sa te duci la supermarket unde il pui pe banca, platesti si pleci... dar daca e naspa si asa poti sa mai cumperi acolo 2-3 chestii ca sa nu para ca ai venit doar pentru prezervative.
In general daca iti e prea rusine sa iei prezervative inseamna ca nu prea esti pregatit sa faci sex.

| lplostonyou a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti fie rusine,sexul nu e ceva rusinos,e ceva normal, toata lumea o face si vorba aia, mergi la un supermarket, acolo bagi direct in cos nu mai ceri, doar achiti la cassa happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să mergi să le cumperi din super/hiper-market happy
Acolo NU trebuie să le ceri, doar le pui în coş şi le plăteşti la casă.

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Spui ca doresti sa ornezi/pavoazezi o sala unde se da o petrecere laughing

| Emilian65 a răspuns:

Cere-le fara teama ca nu te intreaba nimeni pentru ce iei. Sau mergi la un super market le iei din raft, mergi la casa de marcat, la platesti si pleci fara sa te intrebe cineva ce vrei sa faci cu ele.

| LoveSleep a răspuns:

Să scrii ca un agramat nu ți-e rușine?

| Doub a răspuns:

Incerci cu o punga.

| Miihaa a răspuns:

Sa ajungi la varsta in care ai curaj.

| djlukass a răspuns:

Cere un abecedar.

| 12manuq a răspuns:

Ce dracu sa faci tu cu prezervative la 14?! Bai reveniti-va ma, ati luat-o razna!

| NicK93x a răspuns:

Te duci la un supermarket le iei de acolo de la casa de marcat si asa nu trebuie sa ceri daca ti rusine

| Mihaivargabrasov a răspuns:

Esti intr-o situatie penibila! Vrei niste sfaturi cum sa faci rost de prezervativ, uite am eu cateva:roaga un prieten mai mare care are in jur de 17-16 ani(cui nu ii e rusine), mergi seara la magazin cand nu e multa lume si cere atunci, roaga un tigna sa-ti cumpere(ii dai ceva ciubuc inainte), oricum vanzatorului nu ii prea pasa,(vrea sa vanda, e obiectiv nu subiectiv)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihaivargabrasov):

Da, ii pasa doar sa vanda.

I o fi pasând lui, dar si când se uita cu niste ochi holbați la ține, gen "ce ai de gând sa faci cu astea?" laughing)

| Mihaivargabrasov a răspuns (pentru anonim_4396):

O,lasa-ma cu astea, de ce tie frica? daca se uita la tine sa se uite, el trebuie sa vanda nu sa stea la discutii. Putin ii pasa lui, poti sa ai si 10 ani, e legal sa cumperi prezervative

| Believeinyourownforces a răspuns:

Tuturor ne.a fost laughing, incearca sa te gandesti ca toti fac asta, e doar in mintea ta :*