| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si nu am avut niciun prieten pana acum.ma simt ciudat. Oare gresesc?

Răspuns Câştigător
| CevaNormal a răspuns:

Sigur ca nu te simti ciudat, pur si simplu gandeste liber, fara influente externe, daca cineva te manipuleaza cumva atunci ignora orice ajutor de rau, 15 anisori e o varsta frumusica, si care este importanta in vita de mai inainte, asa ca nu te implica in chestii mature...

24 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti ciudat., Este normal ca pana la 15 ani sa nu fi avut prieten, chestia asta, in mod normal, incepe pe la 16 ani.

cami
| cami a răspuns:

Cu ce?
Verisoara mea a avut primul prieten la 18 ani. Intai si-a vazut de liceu, a luat note bune, premianta, iar dupa. (acum are 19) cand a rasuflat usurata, si-a facut si iubit. Ce bine o duce acum. studenta la buget, cu-n iubit (aproape) perfect (nu exagerez). Asa e, ce-i al tau e pus de-o parte. A "asteptat" ea cam mult, dar acum e rasplatita.
Si, sa-ti mai zic ceva : Tu nu te simti ciudat pentru ca nu ai avut prieten, ci pentru ca prietenele tale au. Aici e partea aia mai. nesuferita.
Deci, stai calma. Nu esti ciunga, nu esti muta, nu esti surda nu esti proasta. Chiar crezi ca n-ai nicio sansa?

| madalicious a răspuns:

Buna!
nu ar trebui sa te simti ciudat! persoana potrivita o vei gasi atunci cand vei fi pregatita si iti va placea acea persoana!tongue

bafta!

Stefan
| Stefan a răspuns:

De ce sa te simti ciudat? Toate la timpul si momentul potrivit, esti tanara ai tot viitorul in fata.

| AndutzaAndu a răspuns:

Si eu sunt in tot aceeasi situatie ca si tine...si am si eu 15 ani tongue...nu-ti face griji o sa ai si tu un prieten la un moment dat...si nu te simti ciudat... n-ai dcbig grin

| Orannginna a răspuns:

Nu te ingrijora! Faptul ca nu ai avut un prieten pana acum nu trebuie sa te faca sa te simti ciudat. Poate ca esti tu selectiva si nu vrei sa ai de'a face cu oricine sau poate pur si simplu nu ti'a iesit in cale "jumatatea". Sa nu crezi ca daca nu ai avut nici un prieten pana acum nu vei putea intalni marea dragoste. Si in plus, asta da dovada de faptul ca esti o fata cumintica, cu capul pe umeri si poate si putin precauta. Nu pot sa cred ca nu te'a placut nimeni pana acum, sunt sigura ca au fost destuihee hee, doar ca tu ai grija de sentimentele tale si le vei impartasi la momentul potrivit cu o persoana care sa merite. Iti doresc succes!

| daniDeeDee a răspuns:

Te pupi cu unu in poza laughing

| JoJo a răspuns:

Nu e o varsta fixa cand sa iti faci prietenhappy
Cand simti tu ca inimioara ta vrea pe cineva si acel cineva vrea la randul lui inimioara tahappy 15 nu e o varsta asa de inaintata ca sa zici ca ai nevoie neaparat de prietenoh go on
Vei avea, stai linistita! Succes la agatat!hee hee

| Kitty a răspuns:

Nu este nicio problema in asta, si nu cred ca gresesti in vreun fel... poate ar trebui sa iesi mai mult cu pritenii, prietenele care au pr... si asa ai putea sa cunosti persoane noi... trebuie sa te comporti frumos, natural. si oricum sunt multe fete care nu au avut un prieten pana la 15 ani asa ca nu et ingrijorahappy

| BUBULINA a răspuns:

Ce e al tau e pus deoparte

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

DAaaaaaaaa:Odute repede si cauta unul ca vn sf lumii in 2012
straight face

nu e ma nimic! probabil n-ai gasit persoana potrvyta sau daca ai placut pe cineva nu ti-a dat importanta!

| AndreeA_4571 a răspuns:

Nu gresest de loc... tu esti o fata cu capul pe umeri care stie ce face si nu se lasa purtata de val... felicitari... app poti sa iti faci prieten pe la 16-17 ani...atunci e mai ok.

| dya_4589 a răspuns:

N-ai de ce sa te simti ciudat! esti mica...

| oleee a răspuns:

Nu iti face griji...eu am 16 ani si nu am avut nicio relatie "serioasa" pentru ca sunt prea bun ca sa ma merite vreo fatalaughing) (serios)
nu te grabi sa-ti faci un prieten si sa te dezamageasca... o sa te doara rau la prima relatietongue

| juniper a răspuns:

Nicidecum... si eu am 15 ani si nu am prieten si nici nu vreau, daca ar fi sa am unul, sa fie sincer, inteligent, dragut, sportiv si sa nu ma insele niciodata.

| SimpleSergio a răspuns:

Bine! poti incepe cu mine!big grin

| mada12 a răspuns:

Fiecare are un prieten atunci cand este pregatit sa aiba.Nu,nu gresesti, poate ca inca nu ai vazut un baiat care sa te atraga asa de mult.Nu-ti face griji.AI o viata inainte

| RuSuLeTzZz a răspuns:

Draga mea. cel mai bine este sa fii atenta. Jumatatea poate fi chiar in fata ta iar tu sa nu-ti dai seama. sau poate. ca inca nu a venit timpul. Oricum.nimeni nu e singur pe lume, asa-i?!?

| pysysexyshyrea a răspuns:

Nustiu dc te simti ciudattt?
adikaa nu ai de ce sa te simti ciudat ai toata viata inainte sa-iti faci prietenii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai o problemă. Cunosc fete care de la 10 ani deja știu să sărute mai bine decât bunica, iar tu, la 15 ani, n-ai avut niciun prieten? E grav...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Stai liniștită, nu este nicio pierdere.
Este timp și de prieten.
Toate la timpul lor, numai timpul le rezolvă pe toate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poate nu ti-ai gasit inca persoana potrivita ca prieten mai cauta mul succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine.probabil suntem urate...imi dai si mie id u big grin.sau uite mada_madutza12

| danyyy a răspuns:

Mda si eu am 16 si is cam in aceeasi situatie atat ca eu am gasit pe cineva si n-am curaju sa i spun iti zic eu ai rabdare si o sa gasesti :d