| anonim_4396 a întrebat:

Am 20 de ani, imi place putin, sa zicem, de un baiat de 24. Stam in aceeasi zona si pur si simplu nu stiu cum sa ma bag in seama cu el. Ma simt de parca am 15 ani si ar fi primul baiat pe care il plac, nu stiu cum sa ma port.

Am iesit o singura data un grupulet si era si el, dar atunci nu s-a intamplat cine stie ce si alte dati cand ne mai vedeam ii zambeam si el la fel.

Totusi, cum sa ma bag in seama pe facebook, de exemplu? Uneori daca stam multi, imi raspunde la ce intreb asa repezit, dar tot nu imi dau seama ce e cu el, ce urmareste, ce vrea, etc. Cred ca are prietena, dar nu e sigur, pentru ca stiu ce face toata ziua.

Ce e de facut?

6 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Daca ar prietena, stai deoparte. Daca nu, vorbeste deschis cu el, va picepe si el ca-l palci.

| Matt24 a răspuns:

Incepi cu un poke pe facebook, apoi daca vezi ca-ti raspunde intri in conversatie cu el, il intrebi ce planuri are pentru o anumita zi si il chemi la un suc sau la o plimbare intr-o zi.Curaj,nu-i greu!

| grab a răspuns:

Pai e simplu: fa-ti temele! happy
Propune-ti intr-o seara sa vb cu el mai mult, orice. Intreaba-l despre hobby-uri sau ceva in trend, ce masini ii plac etc...

Chiar daca are prietena nu inseamna ca trebuie sa ramana cu ea la infinit. E de ajuns sa te gaseasca pe tine mai atragatoare si ii da dismiss celeilalte, ceea ce s-ar putea sa patesti si tu cand ii fura mintile urmatoarea. Aia e... risca-te altfel nu castigi.

Baietilor le e foarte clar ca o fata ii plac atunci cand se gudura pe langa ei sau faciliteaza atingeri nevinovate happy
Succes!

| justsummer a răspuns:

Se spune ca iubim diferit la fiecare varsta pentru ca dorintele si asteptarile noastre se schimba probabil de asta te simti ca la 15 ani. si sunt de parere ca daca doriti sa va cunoasteti mai bine si sa afli daca te place si el ar trebui sa-l inviti undeva sa iesiti.

| Jijell a răspuns:

De parca ar fi si greu... Il tragi deoparte din grup si incepi o conversatie, va gasiti niste interese comune in filme, carti, muzica sau ocupatii. De acolo va descurcati voi.

Zau ca de cand cu atata "socializare" online lumea a uitat sa mai socializeze.

| UngUrU777 a răspuns:

Esti din pitesti!? Zi ca da! Daca da il stiu pe baiat...te place mult!