| mixdeganduri a întrebat:

Am avut un prieten cam o luna si intamplarea a facut sa se vada cu alta in acest timp, eu evident i-am dat papucii, dar acum imi pare rau ca imi place chiar foaarte mult de el.am ramas prieteni si numai mor cand il vad impreuna cu fosta prietena.mai aiurea e ca mai umbla si cu alte fete pe langa prietena lui si in loc sa imi fie pe naspa atitudinea lui, eu tot il plac...mai mult si mai mult

Răspuns Câştigător
| lauru a răspuns:

Pentru ceea ce vrei tu trebuie sa te gandesti foarte bine ce vrei de fapt. daca iti doresti neaparat sa fii cu el si aceasta dorinta vine chiar din dragoste pentru el atunci trebuie sa vezi si daca el merita cu adevarat aceasta.nu este o problema asa grava ca e si cu alte fete, mai tarziu poti valorifica cu multa placere aceasta, dar pentru aceasta trebuie sa fie si la inaltime.macar tri sferturi din fetele cu care este trebuie sa fie multumite de el.si daca face aceasta cu iubire atunci merita si pentru aceasta trebuie sa inveti sa iubesti si sa il iubesti controlandu-ti gelozia si acordandu-i libertate. daca e baiat de bun simt va aprecia aceasta. daca o face doar ca se crede mare macho si eventual casanova atunci oricat de mult l-ai dori, iti spun ca nu merita inca.lasa-l sa se mai maturizeze si daca ai sa-l mai doresti macar il iei gata copt si pentru un ideal mai inalt decat acela de a arata bine langa un baiat dorit de multe fete.iti doresc succes deplin.

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu trebuie sa-ti para rau ca i-ai dat papucii. E ceva normal ca pe moment sa regreti faptele facute, insa curand o sa constientizezi ca este mult mai bine asa. Are miere de iti place asa de mult de el? Nu si nici cel mai frumos baiat nu e. Asa ca las-o mai usor! happy

| Maria123 a răspuns:

Nu-ti place de el, e doar o impresie, pentru ca e in natura omului sa-si doreasca ceea ce nu are.Nu te lasa pacalita de acest lucru, trebuie sa te gandesti ca el si-a batut joc de tine si isi bate joc si de prietena lui de acum.Se joaca cu toate. N-o iubeste pe niciuna.Ar trebui sa te bucuri c-ai scapat de el.

| tatiana4all a răspuns:

Pentru el simți doar o atracție! Nu cred că este indicat să fi cu el dacă el umblă cu mai multe, părerea mea... El se joacă cu el și cu toți ceilalți din jurul lui.Eu zic să te concentrezi asupra altor lucruri, nu te merita! Baftă!