| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut pe cineva, si imi place mult de ea, eu sunt din Romania, ea din Republica Moldova, si acolo am bunicii, la vara ma duc iar pe acolo si o sa stau acolo dar pana atunci, eu as vrea sa tin legatura cu ea, sa o fac sa e apropie de mine, sa ii placa de mine, ce as putea sa fac? Eu pot vorbi cu ea doar pe retee de socializare precum facebook dar nu stiu cum sa fac sa nu se supere, ca mereu cand intra, eu ii dau mesaj cu ce mai face sau ceva de genu, si sa nu se supere ca o cam bat la cap.

Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

Daca pare incantata sa vorbeasca cu tine si conversatiile dureaza mai bine de jumatate de ora si nu gaseste mereu motive sa le incheie mai repede... sau daca vezi ca initiaza si ea uneori discutii, nu doar tu. Mai incolo putin ii poti bate apropouri ca vei veni la vara in Rep.MD...Nu trebuie sa "stai in sufletul ei", doar sa fii prin preajma mereu. O sa simti tu cand si daca a evoluat in vreun fel.

5 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Nu cred ca se supara daca ii scrii o data la doua saptamani, in rest poti sa mai dai cate un like... Daca mai evolueaza relatia, poate vorbiti si pe Skype. happy

| RaYnNyKu a răspuns (pentru IrinaAndreea):

Si cum aflu daca evolueaza relatia?

| IrinaAndreea a răspuns (pentru RaYnNyKu):

Daca pare incantata sa vorbeasca cu tine si conversatiile dureaza mai bine de jumatate de ora si nu gaseste mereu motive sa le incheie mai repede... sau daca vezi ca initiaza si ea uneori discutii, nu doar tu. Mai incolo putin ii poti bate apropouri ca vei veni la vara in Rep.MD...Nu trebuie sa "stai in sufletul ei", doar sa fii prin preajma mereu. O sa simti tu cand si daca a evoluat in vreun fel.

| neutrino a răspuns:

O data pe luna nu se supara, dar nu mai des!

| Xenya a răspuns:

Relatiile la distanta nu dureaza.NU are sens sa te joci astfel.

| Iunona a răspuns:

De ce sa nu vorbiti? La un moment dat, dupa ce o vei baga in seama doar tu, daca te place te va cauta si ea. E bine ca esti un baiat politicos dar nu te subestima. Vorbeste cu ea, imprietenitiva si poate cand ajungi la bunici vei reusi sa va apropiati mai mult.