| Andreiflorin12342 a întrebat:

Lichidul preejaculator poate conține spermatozoizi dacă ultima ejaculare a fost cu cel puțin 10 ore in urmă și urinare și spălare, există risc de sarcina in cazul acesta, precizez că am ieșit cu 20 de secunde afară, există risc?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pot exista.
Nu avem de unde sa ghicim.
De aia protecția trebuie folosita pe întreg parcursul contactului sexual

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate, odata ce ai urinat, fiindca sperma ramasa pe teava, la interior este cea care conteaza intotdeauna, dar prin urinare se curata uretra de orice reziduu cu sperma, asadar nu exista risc de sarcina in acest fel.

| KKK111 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am lasat eu o fata gravida in stilul asta... Dupa finish am fost sa urinez si apoi m-am spalat si degeaba caci sperma continua sa se prelinga inca vreo 10 minute dupa ejaculare, ca o replica a cutremurului.

Eu am zis ca replica aia e inofensiva....Eh, nu a fost! Deci da, se poate. Am observat ca dati multe sfaturi bune oamenilor pe aici, dar fiindca nu aveti organe genitale masculine, uneori sfaturile dvs nu sunt tocmai corecte pe subiectele astea.

Daca am patit eu pe pielea mea, atunci cuvintele "nu se poate" se evapora instant. Va doresc numai bine dna Violeta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru KKK111):

Sperma nu mai are cum sa se prelinga din penis odata ce ai urinat si curatat uretra.
daca sperma nu se scurge din penis fara motiv, atunci este posibil o boala, posibil masturbare samd.

| KKK111 a răspuns (pentru Violleta2022):

E ca si cum ati spune dvs acum ca dupa actual sexual, vaginul ramane ud inca 25 min si eu va spun ca nu are cum, ca si cand as fi in pielea dvs si as sti mai bine cum e organismul dvs. V-am spus ca indiferent daca e masturbare sau sex, dupa ce termin si ma spal si urinez si iar ma spal, daca-mi iau boxerii pe mine ii patez de sperma in maximum 2 minute.

| Violleta2022 a răspuns (pentru KKK111):

"acum 14 minute | KKK111 a răspuns (pentru Violleta2022):
... indiferent daca e masturbare sau sex, dupa ce termin si ma spal si urinez si iar ma spal, daca-mi iau boxerii pe mine ii patez de sperma in maximum 2 minute.

Mergi la medic UROLOG sau de boli Dermato-venerice ca nu-i normal sa curga sperma din penis, chiar si dupa urinare si spalare, inseamnand ca ai posibil sculament (blenoragie/ gonoree), chiar daca nu ai simptome.
Nu, chiar nu glumesc, mergi urgent la medic!

| KKK111 a răspuns (pentru Violleta2022):

Doamna Violeta, fosta mea e intr-o relatie de vreo 2 ani jumate, dar din vara ma tot contacteaza si am hotarat sa o las sa vina la mine sa facem sex din cand in cand. Ultima oara facand sex cu ea saptamana trecuta. Deci am luat sculament de la ea nu? Eu nu folosesc niciodata prezervativ cu femeile pe care le cunosc, dar nu ma asteptam la asta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru KKK111):

Te sfatuiesc sa mergi la un laborator de analize medicale, macar sa-ti faci niste teste de BTS, ca nu-i normal sa ai scurgeri din penis, fiindca sunt barbati care nu au simptome, dar sunt purtatori de BTS si apoi, facand sex neprotejat cu diverse dame de companie sau femei nici ele nu stiu ca ar fi bolnave, mai ales cand obisnuiesti sa faci sex neprotejat, este aproape imposibil sa nu fii luat ceva de la ele.
Este doar un sfat sanatos, pe care-l iei ca atare sau il ignori, dupa cum doresti.

| KKK111 a răspuns (pentru Violleta2022):

Multumesc, saptamana asta ma duc la urolog

| Violleta2022 a răspuns (pentru KKK111):

Sanatate multa!

| KKK111 a răspuns (pentru Violleta2022):

Multumesc, sa fie la toata lumea