| cpr3y a întrebat:

Am mai postat intrebarea aceasta si ca raspuns, insa m-am gandit ca pana la urma ma ajuta si pe mine cineva: iubesc aceeasi fata de 2 ani(acum am 20). Si nu doar imi place, suntem chiar prieteni buni, stie de intentiile mele, sentimentele mele, am facut multe lucruri impreuna dar niciodata n-am reusit sa o conving sa trecem si la ceva mai serios. Am vazut-o de curand, sarutandu-se cu prietenul ei. Stiam ca a mai avut prieteni, dar nu o vazusem niciodata(adica evitasem asta). Acum nu am mai avut cum. Mi s-a suit inima pana in varful capului si mi-au luat niste, nu stiu cum sa zic, furnicaturi in stomac si mi-a venit brusc sa plang(nu plang de felul meu, de fapt n-am mai plans de cand a murit bunica-miu, acum 2 ani), dar stiu sigur ca o iubesc. Cand o vad, imi vine sa o strang in brate, sa o pup, sa nu-i mai dau drumul, insa trebuie sa ma abtin. Aproape ca nici nu imi mai plac alte fete. Orice privire, atingere, vorba, vine cu niste tresaltari nasoale de tot. Aproape ca imi doresc sa nu o mai vad, ca sa incerc sa o uit, desi asa e si mai rau. Stau, ma uit la poze, ma gandesc la ea, ajung chiar si sa o visez si pana la urma trebuie sa o chem afara sau sa fac cumva sa o vad. Asa ca e cel mai nasol lucru sa fii indragostit, si sigur sunt, si iubirea sa nu iti fie impartasita. Nu doresc nimanui sa treaca prin ce trec eu. O iubire imposibila de care nu mai pot scapa crying. Ce pot sa fac ca sa o uit, sa nu ma mai gandesc la ea macar o vreme, sau ceva, pentru ca mi-e teama sa nu cad in vreo depresie sau asa ceva? In unele zile, cand ma gandesc la ea, ma apuca asa o tristete si nu imi mai vine sa vorbesc toata ziua. A face ORICE ca sa fiu cu ea, numai ca daca nu vrea, nu o pot forta. I-am cumparat, flori, tot felul de atentii, suntem fff buni prieteni, vorbim despre orice, curat, sincer, poate chiar de asta am ajuns sa ma indragostesc asa de ea. Imi zicea o colega intr-o zi, ca daca ar fi toti baietii ca mine, ce bine ar fi(dupa ce i-am povestit si ei toate astea). Deci, cu niste sfaturi, daca ma puteti ajuta, multumesc

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Ea nu te iubeste. Degeaba te consumi tu. Daca ea nu te vrea nu ai ce sa faci.

| AliGab a răspuns:

Rupe legatura cu ea. Este clar ca fetei nu ii place de tine.

| cpr3y explică (pentru AliGab):

Am tot incercat, totusi degeaba numai cand o vad incepe sa imi placa din nou de ea

| alexalx1234 a răspuns:

Esti genul de baiat bun? Daca da, iti poti lua gandul de la fete. Ele vor doar tipi smecheri cu bani. Imi pare rau, dar stiu cum e...

| Mopmop a răspuns:

Solutia e simpla. Cauta alta fata. Daca stai dupa ea si peste 5 ani revii cu aceeasi intrebare. Block pe toata linia si vezi-ti de viata ta! Timpul trece...
Bafta iti doresc!

Răspuns utilizator avertizat
| geoconda a răspuns:

Bună chico! Deci, stii ca nu e de ajuns sa o placi doar tu. Dragostea trebuie să vină din ambele părți. Eu, una, dacă aș fi văzut băiatul de care imi place, sărutându-se cu alta, era 0 în ochii mei de atunci. Nu știu, așa sunt eu. Câți ani are fata? Că dacă are 15-16, îți dai seama Că nu îi arde ei de astea, și mă gândesc că tu vrei ceva serios. Dacă ai zis, că ai facut pași către ea, o iubesc, nu stiu ce, asta, poate fi si o obsesie, că e numai ea pe Pământ și ea își bate joc de tine. Unele site-uri spun că indiferența atrage. Încearcă să o eviți, schimbă comportamentul față de ea, să vedem dacă se îngrijorează, dacă te întreabă ce ai, mesajele răreștele, dă-i senzația că ești f ocupat, că poate ai tu o eventuală relație. Înțelegi? Bine, poate pare stupid, si trebuie sa fim cat mai naturali, dar, cunosc. Am avut si eu un baiat care, tot asa, cu mesaje, inimioara, eu i-am dat cu flit, până când nu mi-a mai dat, si recunosc, imi e putin dor...

Succes!