| IoanaIonuca a întrebat:

Am o curiozitate: cum e sa fii indragostit? laughing Care sunt "simptomele"? E ok starea aia de indragosteala si tot ce tine de ea?laughing Ma gandesc ca e super cand e si reciproca treaba.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E o starea de obsesie compulsiva pentru o anumita persoana,adica te gandesti non stop la persoana aia si isi face placere cand o vezi /intarnesti, apoi dupa ce vezi ca te inseala, minte te trezesti la realitate si na e aiurea, omul nu e facut sa stea cu cineva o viata, e programat sa stea 1, 2 ani cu cineva apoi sa stea cu altcineva

| corbulalbrosu a răspuns:

Roiurile de "fluturasi" din stomac iti provoaca o stare de "ameteala" placuta si continua si pusee intense de senzatii greu de descris. Incearca si iti vei da seama. big grin

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E naspa cand realizezi. Eu credeam ca e doar o modalitate placuta de a-mi petrece timpul. Dupa aia mi-am dat seama cat de 'deep' a ajuns.
E nasol.
Dar, si eu ma gandesc ca e super cand e reciproc... Si inca astept. Desi nu vreau. Sau vreau, da' sa fie ea mai indragostita, altfel eu nu ma joc.

| Drimmero a răspuns:

Suferinta dureros de dulce/

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Si cat de dulce poate fi...

| WaterDrop a răspuns:

Cand sari in apa cu hainele pe tine si atunci cand iesi te`ai uscat deja pana sa ajunga la tine sa vada daca esti ok, atunci stii ca e dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
"Simptome"? Da,poate fi luata drept o boala,chiar una contagioasa.Te comporti ciudat, ai insomnii, inima iti bate mai cu putere, mii de ganduri iti navalasc in minte, tot ce ai spune pare lipsit de logica.Nu prea poti realiza nimic in acea perioada.Nu m.am gandit niciodata sa cer concediu medical pentru perioada in care sunt indragostita, dar ma voi gandi intens la asta.

Răspuns utilizator avertizat
| armand69 a răspuns:

6 luni-2 ani max