| zSchizophrenic a întrebat:

Am o intrebare foarte curioasa thinking Daca a avut loc penetrare, si i-au anticonceptionale dupa cele 24 de ore, mai au efect? Is foarte curioasa, pentru ca prietena mea a facut asa, si nu stie sigur, daca isi fac efectu`. Funda: Dthinking

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anticonceptionalele obisnuite nu au nici un efect. Pilula de a doua zi poate fi prescrisa de ginecolog dupa o schema personalizata care sa scada riscul de sarcina chiar daca este administrata dupa mai mult de 24 de ore

2 răspunsuri:
| MajorAsshole a răspuns:

Transmite-i sa se gandeasca de pe-acum la un nume ca mai tarziu o sa aiba treaba sa caute patut, carut, hainute, cadita pentru baie, etc etc. Nu e usor sa ai copil, sa stii, mai bine sa se pregateasca din timp ca cele 9 luni trec mai repede decat ai credewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, dar presupun ca scrie pe cutie perioada cand se pot administra, Sau sa intrebe la farmacie.