| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si am nevoie de ajutorul vostru, pentru a intelege o fata, chestia este in aceea ca mai demult am comunicat cu ea si apoi am intrerupt discutiile noastre, acum ceva timp in urma am inceput din nou sa comunic cu ea, chiar si am inceput sa ne vedem, acum ea accepta sa ne intalnim si sa vorbim ceea ce este ceva de mirat pentru mine deoarece inainte raspunsul ei era NU ea se numeste Andreea. ( cauza din care nu vroia posibil sa ne intalnim era prietena ei Adelina care era contra mea nu era de acord cu mine).am crezut ca poate se va primi la mine ceva din nou cu Andreea ca totul merge destul de bine pina nu am aflat de la o persoana ca prietena Andreei, adica Adelinei ii place de mine.Si ca Andreea o spus asa in secret ca ea o sa faca in asa fel ca eu sa nu fiu nici cu Adelina nici cu ea, ( M-am gindit la spusele ei si am inteles ca poate a zis Andreea asa deoarece nu stie daca vreau sa am o relatie cu ea, ca o trecut mult timp.). Andreea este intr-un fel geloasa pe Adelina ca cind am vrut eu sa ma intilnesc cu ea, Adelina era contra si acum intr-un fel ii pare rau.Acuma as dori sa aflu ce sa fac, Andreea continua sa vorbeasca cu mine,insa deaici nu vrea sa ne vada Adelina, cum ar trebui sa procedez in astfel de situatie, ca sa nu ramin fara nici una? deaici parca Andreea tine distanta de mine da deaici este intr-o situatie de nedecidere, cum as putea sa o reintorc pe Andreea si ce ar trebui sa fac? sper sa ma ajutati, multumesc anticipat

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai grija ca ramai pana la urma cu degetul in gura, pana la urma din cauza prostiei lor o sa se descopere adevarul sai te vor uri amandoua

| viorel170295 a răspuns (pentru mona):

Ce fel de adevar? si pentru ce sa ma urasca amindoua? doar eu am facut deja alegerea mea,

| mona a răspuns (pentru viorel170295):

Am inteles eu gresit, am crezut ca tu te intalnesti cu amandoua fara ca ele sa stie asta dar am,, analizat,, putin problema ta si daca vrei s o cuceresti pe cea de care iti place nu ar trebui sa te intereseze cum reactioneaza cealalta[ele fiind prietene, certuri pot aparea din orice nu neaparat din cauza ta]

| viorel170295 a răspuns (pentru mona):

Insa cum sa o cuceresc pe cea care imi place? ce ar trebui sa fac, mai detaliat te rog daca se poate

| mona a răspuns (pentru viorel170295):

Pai invit-o undeva si cand prinzi momentul potrivit spune-i cat de mult o placi si ti-ai dori sa fiti impreuna, fi direct...

| viorel170295 a răspuns (pentru mona):

Pai as invitao cu mare placere, insa daca ea zice NU, ce sa fac eu? cum sa o conving? ea stie ca eu vreau sa fim impreuna, insa nu este decisa ea

| Tmcn a răspuns:

Îi spui Andreei ce simţi pentru ea, sincer, şi o dai pe cealaltă la o parte.

| viorel170295 a răspuns (pentru Tmcn):

Da, Andreei i-am dat semn, ca nu am nimic cu Adelina....insa cum am mai spus Andreea parca ar vrea si parca nu ar vrea, Posibil nu poate lua decizie.cum as putea sa o ajut?

| Tmcn a răspuns (pentru viorel170295):

Insistă la Andreea! Poate nu vrea să ai legături cu Adelina, întreabă-o dacă o deranjează sau ceva.

| viorel170295 a răspuns (pentru Tmcn):

Andreea se va rusina, si va spune ca nu o deranjeaza, insa eu cu Adelina nu mai comunic deja

| AnnaMadleine a răspuns:

Alege-o pe cea de care iti place mai mult si da-o pe cealalta la o parte. Enjoy your life how much long you can.

| viorel170295 a răspuns (pentru AnnaMadleine):

Dar cum am mai spus Andreea deaici parca tine distanta deaici nu