| anonim_4396 a întrebat:

Am probleme cu penisul..inainte sa imi incep viata sexuala era foarte teapan, aveam o erectie foarte buna si avea o marime de peste 15 cm.De cand am inceput viata sexuala se scoala foarte greu, abia de sta sculata cateva minute(daca am contact sexual sta sculat dar daca ma opresc brusc intr-un minut e fleasca)Am inceput sa ma masturbez des si in decursul unui an penisul meu s-a ruinat(oare de la masturbare si act sexual?)..imi dau cuvantul de onoare ca in starea de erectie maxima e de 15 cm cred si inainte era peste 15 cm..am o varsta de numai 16 ani si deja am o rusine sa mai fac ceva cu o fata..in 2-3 zile am nevoie de penisul meu in cea mai buna stare.Sa incerc sa iau viagra doar de data asta ca sa ma salvez? particip la un gang sa zic asa si baietii aia sunt foarte ok in punctul asta de vedere.Nu vreau sa ma fac de rusine si e musai sa particip.
P.S:am stat fara act sexual si masturbare cateva saptamani si nu am observat nimic diferit.
Va rog ajutati-ma cu un raspuns cat mai rapid.

Răspuns Câştigător
| wannabeyourlover a răspuns:

Actul sexual nu are cum sa afecteze capacitatea de erectie a penisului, insa masturbarea, cum ai zi si tu, da. Cel mai probabil asta este cauza, cu cat o freci mai mult cu atat se fleoscaieste. Se pare ti-ai consumat energia sexuala si poate, mai rau, ti-ai afectat si sistemul endocrin. E posibil insa sa fie si de la stres, daca stai cu gandul ''Nu mi se scoala destul'', nu mi se scoala destul'', logic ca penisul primeste comanda de la creier sa nu se scoale suficient. Poate te ajuta articolul asta https://www.google.ro/......https?/url Succes!

| anonim_4396 explică (pentru wannabeyourlover):

Mie mi s-a intamplat sa am probleme. Am vrut sa o impresionez pe una, am inceput cu doua numere consecutive, fara pauza, si au mai fost alte 5-6 noaptea respectiva, nu pot spune précis. Dupa noaptea respectiva era vargata ca si coada de raccoon si nu se ridica decat cu mare greutate. Mi-au trebuit doua luni sa-mi revin.

6 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Bai oameni buni tulburarile de erectie nu se creeaza asa brusc de la masturbare. Am 31 de ani si la varsta adolescentei ma masturbam chiar prea des si n-am nimic, nu mi s-a indoid, nu mi s-a fleoscait, nici n-a crescut mai mult. Sunt unii care se masturbeaza de trei ori pe zi si n-au nici pe dracu.

Viagra nu se ia asa oricum, cei care au luat-o fara sa aiba probleme reale de erectie s-au trezit cu o erectie prelungita care nu dadea inapoi si au fost nevoiti sa mearga la urgenta sa le scoata sangele din penis altfel era nasol.

Nu are de ce sa-ti fie rusine cu 15 cm, altii ce sa zica ca se plangeau aici pe TPU ca au 12 cm la varsta ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Las-o complet in pace cateva saptamani, sport in aer liber si dusuri reci (vezi insa ca astea cresc libidoul). Dupa 2-3 luni ar trebui sa-si mai revina.

| Ssx a răspuns (pentru anonim_4396):

Fac taekwon-do de 3 ori pe saptamana si tenis de 2 ori (fac tenis de 4 ani).Cu sportul stau ok.

| anonim_4396 explică (pentru Ssx):

Tae-kwon-do nu stiu cat e de folositor. Mai si alearga cate 10km. in zilele fara tenis.

| dana12848 a răspuns:

Du-te la medic cat nu-i prea tarziu ))))))