| Ki44 a întrebat:

daca sunt insarcinata sau nu? Totul s-a intamplat acum in 2010 in luna septembrie, am fost la un vechi prieten si, ne-am imbatat putin, si probabil a vrut sa facem sex, ne-am dezbracat si eu m-am pus peste el,[de fapt aveam si eu si el boxeri, sau chiloti, ma rog]si...ne-am tot sarutat, mie una in partea de jos mi-a curs un lichid alb sau ma rog ce o fi ala, chiar nu stiu cum sa explic, asa ca scriu cum cred eu ca e mai bine.asa si dupa vreo 20 de minute de saruturi si blah-blah si-a scos-o din boxeri si a vrut sa o bage in..., eu bine-nteles am refuzat, dar totusi o data sau de doua ori a reusit sa o bage, nu stiu daca mai sunt virgina, pentru ca, oricum nu a bagat-o de tot, si eu nu am simtit mare chestie, dar nu stiu daca a vrut sa ejaculeze in mine, pentru ca nu mi-am dat seama ce vrea de fapt. Dupa cele intamplate in doua luna mi-a venit menstruatia, sau nu stiu sigur dupa cate luni de la cele intamplate dar totusi mi-a venit, probabil in octombrie sau noiembrie[2010], iar acum nu mi-a mai venit, suntem in luna ianuarie 2011, nu stiu daca sunt insarcinata, pentru ca dupa cele intamplate dupa cateva luni mi-a venit cicluc. Dar acum in decembrie am avut ceva scurgeri de culoare maro, doar doua zile.Chiar nu stiu ce sa fac, sunt ingrijorata, nu sunt eu asa de informata despre toate lucrurile necesare varstei mele, dar vreau ajutorul vostru, in plus ma dor si sanii, in partea de jos, Va rog ajutati-ma cu sfaturi cat mai intelese.pup!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai instrucțiuni de folosire la testul de sarcină!
Nu mai fii sfioasă, treaba cu ginecologul face parte din viața femeii, clar?
Ai avut contact cu el!
Vai ce pudică ești!
Coboară cu picioarele pe pământ și vezi ce se întâmplă cu sănătatea ta!
www.seximus.ro
La sex înainte dar la ginecolog înapoi! Hai că este tare, nu?
Pa, pa.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai esti virgina si nu cred ca esti insarcinata. Dar ai o dereglare menstruala grava care impune consult ginecologic cat mai urgent (luni, nu mai tarziu). S-ar putea ca problema asta sa fie mai grava decat iti inchipui si, fara tratament, sa duca la infertilitate.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai viață sexuală este de datoria ta să te interesezi ce și cum, nu să fii o pradă ușoară de la primul pahar!
Mergi la ginecologie, nu știi ce să faci?
Un test de sarcină! Ce vârstă ai?
O virgină nu cedează imediat, la comandă!
Luxul și prostia se plătesc.
Pa, pa.

| AliceHappyGirl a răspuns:

Cu siguranta mai mult de 15 ani nu ai... In fine, lasand asta la o parte, nu stiu exact ce sa spun. Este posibil sa fi si insarcinata. Menstruatia poate veni si peste sarcina. Ar fi indicat sa-ti faci un test de sarcina sau sa mergi la ginecolog. Doar asa vei afla daca esti sau nu.

| SweetCandy a răspuns:

Tinand cont ca spui ca incidentul s-a intamplat in luna septambrie, iar noi acum suntem la sf lunii ianuarie, ti-ai fi dat seama ca esti insarcinata dupa greturi, varsaturi sau pur si simplu te-ai fi ingrasat putin, pentru ca ar fi trebui sa fi in luna a a4a ...cam asa ceva. Eu cred ca nu esti mai ales ca spui ca nu s-a intamplat actul in sine, iar daca erai vrigina indiferent cat de ametita erai tot tineai minte ca te-a durut cat de cat...
Fa un test de sarcina pentru linistea ta si mergi al medic, pentru ca nu este chiar normal sa intarzie atat.

| Ayna a răspuns:

Au, nu mai ejaculeaza baiatul atit de repede, in fine mai stii?
In plus daca ai avut menstruatia la fel este un semn ca sarcina nu este. Poate fi o retinere(se mai intimpla sa ai retineri 1-3 luni)
Totusi iti poti face un test de sarcina(nu sunt scumpe in fermacii) asa ca iti poti face chiar doua. Daca arata ambele negativ, poti fi linistita.
Mi s-a intamplat si mie acest lucru; sa nu am menstruatie si sa imi creasca+doara sinii. Dar am facut testele care au aratat raspunsul negativ, iar peste citeva zile mi-a venit si menstruatia!

| REDSQ a răspuns:

Eu nu inteleg de ce ai stat atita fara sa te preocupi sa mergi la ginecolog sau sa-ti faci test de sarcina?

| ιυвιтα a răspuns:

Poi eu nu cred ca esti insarcinata!
Din septembrie si pana acum sunt deja 5 luni, ai fi avut stari de greata si ti s-ar vedea burta, deci eu nu cred ca esti insarcinata!
Sper ca te-am ajutat
Ca sa fii mai sigura ai putea face un test de sarcina, doar daca vrei!
Succes!

| ivona a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata, ti-ai fi dat seama pana acum, insa cred ca ar trebui sa mergi la un doctor, sa iti spuna de la ce anume ti se datoreaza aceasta dereglare, daca ai sub 16 ani, aceste intarzieri sunt normale.

| Ki44 explică:

Chestia asta cu ginecologul ma inspaimanta.Sau testul de sarcina, in primul rand cum am mai zis, nu sunt asa de informata despre tot ceea ce trebuie, habar nu am cum se face testul de sarcina, acum fara rusine.Imi place sa vorbesc deschis, dar nah nu cu oricine.Cum altfel imi mai pot da seama daca sunt insarcinata? Semne de sarcina nu prea am, doar ca mai mereu imi este foame, dar asta se intampla si inainte, si de vreo cateva zile cum am mai zis ma dor sanii in partea de jos si putin burta si spatele.

| Ki44 explică:

Ca tot veni vorba de menstruatie si intarzierea ei, in anul 2010 prin luna februarie si pana in luna mai menstruatia din nou a intarziat, iar din iunie pana in octombrie a fost din nou oK.Mda SweetCandy cum sa iti spun, pai nu a bagat-o chiar de tot, doar asa a incercat, dar de simtit nu am simtit nimic, de intarziat menstruatia mi-a mai intarziat, nu e prima oara, dar sunt speriata deoarece s-a intamplat ceea ce s-a intamplat, si repet nu a bagat-o de tot, pentru ca simteam totusi si eu ceva, dar nu am simtit nimic dureros!

| Ki44 explică:

Multumesc ''Legiuitoarea''...
Dupa toate raspunsuriLe, am sa fac totusi un test de sarcinahappy

| DiavolytzZza a răspuns:

Iubita sincer,nu esti insarcinata,ai avut doar o nebunie in capul tau,nu mai face prostii fara sa le gandesti,nu e bine pentru organismul tau si nici pentru psihicul tau, informeaza-te mai mult stai foarte prost la categoria asta, si plus de asta nu te speria daca acum ai fi avut 4 luni cu siguranta ai fi stiut ca misca ceva prin tine, asa ca nu-ti face griji, si nu mai face chestii nebunesti...mai tarziu vei regreta crede-ma, iar la randul lor consecintele pot fi dezastruoase, mai ales daca ai o varsta ceva mai mica de 18 ani, pup si bafta sper sa inveti ceva de la viata...