| volgian a întrebat:

Sunt cu prietena mea de 6 luni. In ultima vreme am inceput sa ne sarutam mai aprins, ne si atingem, facem un fel de petting. Problema e cu dupa vreo 8-10 minute eu ejaculez. E normal? Ce pot sa fac sa prelungesc intervalul?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pur si simplu controleaza-te, abtine-te. N-o sa mearga de prima data, dar ai sa te obisnuiesti.

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu e deloc normal sa ejaculezi,dar depinde ce iti face ea. Daca e vorba de handjob,atunci, da, te stimuleaza intens si normal ca ajungi la ejaculare!

Aveti grija totusi cu igiena!

| TormentOfSins a răspuns:

Nu e normal sa ejaculezi de la niste saruturi si managaieri. Totusi ma gandesc caci e o confuzie a ta intre a ejacula si umezi de placere.

| Danutz99_3470 a răspuns:

Kiti ani ai frate?

| σяιgιηαℓ a răspuns:

Cum adica te atingi sau petting bine inteleg aia cu atinsu dar cu petting? si cati ani ai?

| volgian explică:

Nu imi face handjob. Tocmai de aia si intreb. Ca nu mi se pare normal.

| cris_2039 a răspuns:

Pina nu vei incepe o viata sexuala, asa te vei chinui mereu.E normal ca dupa o oarecare atingere intervine excitatia iar daca fata insista, ajungi la ejaculare numai sa nu te inveti asa pentru ca vei ajunge la ejaculare precoce care e daunatoare unei vieti sexuale normale.Mai bine ajungi la o intelegere cu prietena si o faceti ca lumea dar nu uita prezervativul ca o dati in bara amindoi.succes!

| Gabriel_Puican_1991 a răspuns:

Nu e deloc normal dude! COntroleaza-te, gandeste-te la altceva, puii mei ce sa iti zic laughing ai grija pana la urma ca poate sa iti dauneze!
In rest... daca tot te atinge si toate cele, nu mai are mult, deci ia vezi cum ii propui si tu ceva mai naked!