| skid22 a întrebat:

Buna seara.Am si eu o problema si vreau sa fie luata in serios.Am 17 ani jumate,iar cand stau cu prietena mea in pat si ne sarutam intens mai mult timp, ne atingem etc. ejaculez dupa putin timp...este normal? Sunt foarte excitat happyAti trecut si voi prin asta?

Sunt virgin. Sper ca dupa ce imi voi pierde virginitatea sa "rezist" mai mult happy

Răspuns Câştigător
| NnDWtf a răspuns:

Durata pe care o sa o ai vine cu timpul.
Daca se freaca de tine si esti virgin, eu zic ca e normal.
PS: Cand o sa te culci cu ea, incearca sa te gandesti la altceva (fara sa ii spui ei asta) o sa dureze mai mult pana ejaculezi (depinde si cat de mult iti tii tu mintea departe).

7 răspunsuri:
| Maxim96 a răspuns:

Sigur ca e normal la aceasta varsta.

| lexyy a răspuns:

Si prietenul meu avea aceiasi problema, si el are 22, acum si-a mai reglementat situatia, stii care era de fapt problema? o sa razi. excesul de cola, bea foarte mult cola, numai cola..si asta ii cauza..acum a rarit-o, bea cola la 2-3 saptamani si a inceput sa-si mai revina,posibil sa ai chestia asta si din cauza alimentatiei, sau daca esti bautor de cola... poftim. poate fii si din cauza stresului sau a oboselii! va fi bine, stai linistit, ai grija la ce bei in special, fara cola:* funda?

| NnDWtf a răspuns (pentru lexyy):

Mersi, nu stiam chestia asta. O sa fac un test, sa nu ma las degeaba. Dar intr-adevar, nu mai trec nici de 15 minute de vreo luna incoa.

| lexyy a răspuns (pentru NnDWtf):

:*:*:*

| Andrei4g a răspuns:

Cu timpul o sa-ti treaca faza asta, dupa ce o sa aveti mai mult timp petrecut impreuna si veti avea ceva 'practica' nu o sa mai fii asa speedy.

| Myvoiceroman a răspuns:

Pai asa e viata cand esti virgin si vezi "maimutica" doar in filme. Se cheama ejaculare precoce. Nu-ti face griji, dupa ce n-o sa mai fii virgin o sa rezisti 2-3 minute. Sa fii mandru de asta.

| skid22 explică:

Da,se si freaca, si eu ma frec...ma gandeam eu ca e normal, dar nici chiar asa.Ma enerveaza laughing.Nu mai e mult pana ce o voi face.Ma gandeam ca atunci cand se apropie momentul sa ma masturbez(fara sa stie ea, bineinteles), atunci voi avea "rezistenta mai mare" happy