| ileanailla a întrebat:

. Am si eu o problema va rog mult sa ma ajutati.Am facut sex neprotejat cu prietenu meu(stabil), a ejaculat afara, s-a sters doar cu un prosop, nu a facut dusi ca alt adata, apoi peste aproximativ 30 de minute am facut-o din nou.Si de data asta tot afara a ejaculat dar ma gandesc la faptul ca daca nu a facut dus dupa primul act i-ar mai fi putut ramane sperma pe penis si cand am facut-o a doua oara a ajuns in mine? Mi-a intarziat ciclu 7 zile, sunt ingrijorata as putea sa fiu insarcinata? va rog mult sa ma ajutati.

4 răspunsuri:
| puimik3 a răspuns:

Durata de viata a spermatozoizilor poate fi de pana la 5-7 zile, cu o medie de 3 zile. Mai ales daca au un mediu prielnic. Incearca un test de sarcina pentru linistea ta si daca te simti mai rau du-te la doctor.

| TheBaby a răspuns:

Dacă a ejaculat afară nu. Dacă s-a şters cu prosopu' e în regulă.
Poate ţi-a fost frig la picioare, ţi-ai lăsat burtica sau spatele gol de îţi întârzie menstruaţia, sau vreo dereglare hormonală.

| lastOne a răspuns:

Parerile exprimate aici sunt egal cu zero in cazul tau. De ce nu faci un test de sarcina, doar el iti poate da un raspuns concret.

| dewtsa a răspuns:

Nu. Nu e asa usor. Eu as sta linistita in locul tu. Pentru mai multa siguranta favun test de sarcina.