| ileanailla a întrebat:

. Am si eu o problema va rog mult sa ma ajutati.Am facut sex neprotejat cu prietenu meu(stabil), a ejaculat afara, s-a sters doar cu un prosop, nu a facut dusi ca alt adata, apoi peste aproximativ 30 de minute am facut-o din nou.Si de data asta tot afara a ejaculat dar ma gandesc la faptul ca daca nu a facut dus dupa primul act i-ar mai fi putut ramane sperma pe penis si cand am facut-o a doua oara a ajuns in mine? Mi-a intarziat ciclu 7 zile, sunt ingrijorata as putea sa fiu insarcinata? va rog mult sa ma ajutati...

10 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Hmmm, sunt cateva sanse... dar mici, sa zicem un ~18%, dar daca s-a sters aproape toata spera care a ramas s-a dus si daca era sa ramana ramanea putina, oricum cand ejaculeaza 90% din sperma nu ramane pe penis. Totusi folositi dracului prezervativul, nu o sa mai aveti aceste griji... numai intrebari de asta vad, sarcina in sus, sarcina in jus, neprotejat, ejaculat (cuvinte cheie). Daca ati folosi prezervativ nu ati mai avea griji si nici sarcini. Acum da cateva sute de mii pe un test de sarcina si fal dupa 2 saptamani de la acel act sexual neprotejat. Nu era mai bine sa folosesti prezervativ? Sper sa iti fie invatatura de minte!
Sper ca team ajuat. Funda? plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| xKaяikatuяix a răspuns:

Buna :]!
Eu zic ca e 60% posibil sa fi insarcinata, dar semnele apar dupa aproximativ o luna dupa ce ai avut contactul sexual. Daca ai episoade de greata, oprirea menstruatiei, sau dureri de cap ar trebui sa mergi la ginecolog sau la doctor sa vada daca esti insarcinata sau daca doar esti bolnava happy!

| Jozefina a răspuns:

Nu,nu esti,, sperma nu sta mult vie cind intra in contact cu aerul, cel mult 10 min si totul e ok, mai ales daca s-a sters...dar sunt si 10-20% in care ai putea fi caci lichidul seminal mai este, dar daca ti-a venit mai tirziu menstruatia eu nu vad de ce sa iti faci griji.Ai grija!

| ileanailla explică (pentru Jozefina):

Nu mi-a venit menstruatiasad

| ileanailla explică (pentru Jozefina):

Nu mi-a venit menstruatiasad...trebuia sa imi vina de 7 zile

| ingerdraq a răspuns:

E posibil sa ramai insarcinata si daca nu ejaculeaza in tine la primul act sexual. Barbatii mai elimina un lichid transparent care si acela contine spermatozoizi suficienti care sa poti ramane insarcinata dar mai greu. Asa ca orice ai face tot te gandesti daca ai putea ramane. Fa un test de sarcina si convinge-te. Intarzierea de cicul menstrual nu e datorata numai de o sarcina...

| AlecsOne a răspuns:

Eu Nu cred Ca esti insarcinata pentru ca trebui o cantitate mai mare de sperma pentru a ramane insarcinata si daca a ejaculat afara nu e nimic happy dar ar trebui sa iti iei un test de la farmacie si o sa vezi daca esti sau nu insarcinata happy

| JoyeWhitebear a răspuns:

Da sunt sanse sa fi insarcinata, cel mai bine e sa faci un test iar daca iese negativ iti recomand sa vizitezi un medic ginecolog sa nu fie alta cauza intarzierii

| NANANAHehh a răspuns:

Nu credeti ca spermatozoizii nu rezista prea mult la contactul cu aerul?

| Madi21 a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina ca sa vezi...