| ileanailla a întrebat:

. Am si eu o problema va rog mult sa ma ajutati.Am facut sex neprotejat cu prietenu meu(stabil), a ejaculat afara, s-a sters doar cu un prosop, nu a facut dusi ca alt adata, apoi peste aproximativ 30 de minute am facut-o din nou.Si de data asta tot afara a ejaculat dar ma gandesc la faptul ca daca nu a facut dus dupa primul act i-ar mai fi putut ramane sperma pe penis si cand am facut-o a doua oara a ajuns in mine? Mi-a intarziat ciclu 7 zile, sunt ingrijorata as putea sa fiu insarcinata? va rog mult sa ma ajutati!sad

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea, ai postat lucrul asta de 9 ori,numai ieri.
Iti inteleg nelinistea,dar nu multele postari te vor ajuta sa o depasesti!
Ti s-a raspuns in toate felurile posibile,linisteste-te!
Nu mai poti schimba nimic acum,ar fi bine sa te gandesti la ce ai putea face in continuare,ce rezolvari ale problemei poti gasi!
Respira,calmeaza-te,ia un test de sarcina,ia doua,fa-le,daca sunt negative,continua sa astepti, tot stresul si nebunia prin care treci, nu te ajuta deloc!

| harciog a răspuns:

Si uite asaaaa s-a nascut Fatfrumos.

| unnamedXXL a răspuns:

Deci la ce raspunsuri ai primit,care eu cred ca sunt aiurea, cunosc caz care s-a spalat si tot a ramas, deoarece sperma poate ramane si pe canal si atunci cand faci cel de-al 2-lea act sexual se poate sa ramai.nu e nevoie de cantitate mare sa ramai.se zice ca daca dupa primul act sexual el se spala si urineaza nu prea exista risc sa ramai. poate altii au alta impresie, dar eu cunosc caz, asa ca ia-ti un test si daca esti insarcinata poti intreba doctorul care poate fi cauza si poti apoi sa explici aici.sa speram ca nu va fi cazul. succes

| Lascu_Ciprian_1977 a răspuns:

Si daca da si daca nu de ce iti faci atatea griji, oricum nu ai alceva de facut decat sa astepti ziua in care vei stii cu siguranta cum stai, pana atunci nu faci decat sa-ti faci probleme singura

| pySoyaS a răspuns:

Nu are cum sa ramai insarcinata pentru ca nu si-a dat drumu' in tine.winking. daca nu.ti vine o luna intreaga fa-ti un test de sarcinawinking. pwpiki

| AlexSasan a răspuns:

Asta e, iese un Bin Laden 2 de Romania (prim'ul este fotbalistul)!

| amyamy a răspuns:

Nu te alarma! inca. eu fac la fel cu iubitul meu, vai de cate ori am trecut prin situatii de-astea, si am stat cu frica degeaba.si mie mi-a intarziat 8-9 chiar 10 zile si nu am avut nimic, insa, eu te sfatuiesc daca ajungi deja la a 10-a zi si nu ti-a venit inca i-ati un test de sarcina sa fii sigura, insa dupa spusele tale sansele sunt mici sa fie vorba de o sarcina, ti-am zis la mine, nu am folosit niciodata protectie doar avem grija adevarul e ca te risti putin insa daca stii cum sa ai grija e totul bine! ai grija de tine, si o sa fii bine :* sa ne scrii cum esti :*

| jupiterestru a răspuns:

Nu cred...si eu fac acelasi lucru cu prietena mea, ejaculez afara apoi mai stam un pic si o facem iar ...si nu e insarcinata.nu e asa simplu.o sa-ti vina si cilcu se poate sa intarzie, dar fa-ti un test totusi.