| xJustJuss a întrebat:

As puteam impresiona o fata cu un trandafir de ziua indragostitilor?.Daca da, ce texte sa ii bag dupa?. Vreau si alte sugestii.Dau funda...

14 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Sigur ca o poti impresiona cu o floare, e un gest frumos. Nu e nevoie de nici un,, text'', fi tu, pur si simplu. Nu ai nevoie de niste texte ieftine. Fata o sa aprecieze mai mult daca esti simplu, TU!

| DenissA15 a răspuns:

Ai putea impresiona o fata cu o floare :->
Dar textele chiar daca le inveti pe moment daca vei si emotionat te vei pierde asa ca textele eu zic sa le lasi sa vina din suflet si totul va fi super ok
Mult succes!

| xJustJuss explică (pentru DenissA15):

Eu vreau sa o conving ca o iubesc si ca vreau sa fiu cu ea.Inca nu suntem impreuna dar simt ca se va intamplasad.

| DenissA15 a răspuns (pentru xJustJuss):

Din punctul meu de vedere as fi mult mai impresionata de un text care vine din suflet si pe moment ceva '''natural'' decat un text de pe internet care le citesc zilnic. Mai bine o floare o iesire la un suc sau o cina romantica in functie de varsta :d ar fi mult mai frumos pe mine mar impresiona mai mult decat un text de pe net

| Brâncuşi a răspuns:

Salut, e foarte ok să fi aşa darnic chiar e foarte bine să oferi unei fete o floare şi să îi mărturiseşti că o iubeşti eşti un gentelman, bravo.
Iar la texte te gândeşti şi tu totul vine de la sine, e greu dacă eşti timid.
O seară bună!

| stef112 a răspuns:

Textul poate fii cel din poza ta de profillaughing

| Xennofull a răspuns:

Da..cred ca tuturor fetelor le plac florile..mai intai dai o poza cu niste tranafiri si zii daca ii plac ca tie iti plac.laughing..si dupa trandafir ii zici ce le place fetelor sa auda.laughing

| Ana0Maria a răspuns:

Nu baga niciun text. Sa daruiesti o floare unei fete, cred ca este cel mai dragut lucru posibil. O topesti imediat.

| Z6 a răspuns:

Nu trebuie sa ''bagi'' texte din Eminescu..cheia e sa ii zici ceea ce simti TU, nu ceea ce zic altii pe diferite site-uri.
Cumparai un transafir..si zii simplu ca o iubesti. mi se pare patetic sa ii spui povesti.
Stii cum e, pana la urma gestul conteaza.

| NotBad a răspuns:

Iti zic o scrisoare de dragoste care o v-a surprinde.E cam lunga dar cred ca merita
Tot ce vei citi, este o mica, dar lunga exprimare a sentimentelor care ma chinuie, care nu ma lasa in pace, sentimente fara de care nu as putea trai.

Am scris pe cerul albastru, dar norii mi-au sters cuvintele. Am scris pe tarmul marii, dar valurile mi-au sters cuvintele. Am scris in Yahoo mail sin in inima mea, si nimic si nimeni nu imi va putea sterge cuvintele.(din inima ca din mail poate).

Dimineata:

Ma trezesc cu gandul la tine, cu speranta ca te voi vedea macar in trecere, speranta ca te vei gandi si la mine, speranta ca voi mai putea adauga in inima ta macar un sentiment microscopic de iubire.

Dupa-amiaza:

Simt un gol in inima si o durere in stomac (de mancat am mancat, dar oare ce pisici as mai vrea?). As vrea sa te am aproape. As vrea sa te strang in brate. As vrea sa-ti simt parfumul. As vrea..sa te sarut. As vrea sa dispara timpul, (sa stau cu tine cat vreau), dar mai ales sa nu existe persoane care sa ne desparta. Dupa care stau si ma gandesc daca nu il voi vedea azi? Atunci ii cer lui Dumnezeu sa ma transforme intr-o raza d soare, ca sa te pot privi in ochi sau daca da ploaie sa ma transforme intr-o picatura d apa, sa iti ating chipul iar daca da ninsoare sa ma transforme intr-un fulg de nea sa ma asez pe buzele tale, sa te sarut, dupa care sa ma evapor, sa ajung in ceruri sa le povestesc ingerilor ca, alaturi de tine am descoperit raiul.

Seara+noaptea:

Moooa asta e cea mai grea parte a zilei. Ma gandesc ca daca m-as transforma intr-o perna, as putea sa dormi cu tine in brate. Dar nu ma pot transforma asa ca stau intinsa in pat si ma gandesc a mai trecut o zi, dar oare de ce nu sunt fericita? Exista un singur raspuns.sunt innebunita dupa tine si nu imi e teama sa recunosc cum le este altora. Te visez noapte de noaptedar am uitat sa iti spunte vreau doar pe tine. Oare nu stii unde s-a pierdut iubirea mea mumosu-le? Imi dai voie sa o caut in inima ta? Cred ca acolo se poate ascunde cel mai bine.

Dragostea nu este numai flori (alea care inca nu mi le-ai dat), zambete (astea la noi sigur nu lipsesc ), inseamna si lacrimi (alea pe care le vars eu in zilele cand nu te am aproape), dorinta (atunci cand iti vad buzele si disper dupa sarutul tau), pasiune (asta nu se poate spune), si de aceea nu foarte multi descopera puterea dragostei.

Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine numai in gand? As vrea sa pot stii raspunsul la intrebarile astea.

De ce ploua azi? De ce plange cerul? Eu cred ca plange pentru mine Oare? sau plange pentru tine Asa sa fie? Dar ploua prea mult, cred ca plange pentru amandoi, pentru ca inca nu ne-am intalnit. Maine daca este soare afara ce zici ne intalnim? Mai ales la aceasta ultima intrebare as vrea sa imi raspunzi.
Te iubesc.

| xJustJuss explică (pentru NotBad):

Cam lunga.Se prinde ca nu am fost eu. Oricum voi fii eu insami.

| xJustJuss explică (pentru NotBad):

Am uitat sa mentionez.Eu nu sunt impreuna cu ea dar vreau si simt ca si ea vrea doar trebuie sa o conving ca o iubesc cu adevarat.

| xJustJuss explică (pentru NotBad):

Imi place ce ai scris. Daca m-ai putea ajuta cu sfaturi.Imi poti lasa id tau?

| anonimusss95 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana. Pe unele acest gest le impresioneaza, pe altele le lasa rece. tongue
Din punctul meu de vedere acest gest este unul foarte romantic. Texte dupa. nu cred ca sunt necesare. Fii tu insuti, spune-i ca e frumoasa si gata!