| beauty a întrebat:

Aveti vreodata impresia ca iubitul vostru nu va mai iubeste, sau ca va este indiferent? Bine asta nu tot timpul, in anumite zile. Si de ce credeti ca se poarta asa?

Răspuns Câştigător
| aniohetova a răspuns:

Poate ca are niste momente proaste, niste zile proaste si poate ca i s-a intamplat ceva ce nu-ti poate spune si este ganditor si poate de aceea nu-ti mai acorda atat de multa atentie, iar tu ai impresia asta. Vorbeste deschis cu el si intreaba-l chiar tu ce are, dai impresia ca tie chiar iti pasa astfel incat sa aiba incrdere in tine sa-ti spuna, vorbeste cu el, asta este singurul mod in care poti sa-i afli sentimentele si sa nu mai tragi concluzii pripite. Deoarece din moment ce nu este asa tot timpul nu cred ca nu te mai iubeste. Sigur are o perioada proasta, iar tu ar trebui sa-i fi alaturi sa-l ajuti sa treaca peste. Iar daca este sa o luam si ca tine, chiar daca nu imi place sa vorbesc despre lucruri negative, atunci daca intr-adevar nu te mai iubeste si asa si el ti-o confirma, intreaba-l de ce s-a schimbat asta si ce l-a facut sa nu mai simta ce simtea pentru tine, iar daca intr-adevar te-a iubit si il iubesti cred ca merita sa mai aveti o sansa. Sper ca te-am putut ajuta. Succes happy

7 răspunsuri:
| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Da! Mai mereu am impresia ca el nu ma mai iubeste delocsad. Si asta se vede destul de clar prin comportament. Oamenii sunt foarte shimbatori zi de zi. Pt ca in fiecare zi intalnesc niste obstacole peste care dau, si asta i`ar intari mai mult, s`au pe unii ii pot descuraja.

Răspuns utilizator avertizat
| litlleangel a răspuns:

Eu cred ca se mai comporta asa deoarece sta prea mult timp linga mine si se plictiseste, sau daca il bat preA mult la cap cu gelozia, deoarece sunt foarte geloasa, asta stiu ca afecteaza tare mult relatia de cuplu, nu trebuie sa-l sufoci.

| catel a răspuns:

Enooooooooooooorm, ar fi de discutat pe subiectul acesta. depinde de multe lucruri aceasta stare: *serviciul stresant, *un bou in trafic la venirea spre casa, *a gasit ceva neplacut in comportamentul tau si nu stie cum sa aduca in discutie.
Poate ti-au mai spus-o si apropiatii dar IUBIREA, ce este oare? un butoi mare de ca.at si deasupra cu ciocolata. Cei mai multi mananca impreuna pana dau de c.cat, pe urma, aici intervine implicarea fiecaruia. de cele mai multe ori apar discutii cand nu exista COMUNICARE. Adevarul il vede fiecare din partea lui si de aceea trebuie despicat firul, nu intodeauna in 4 dar, trebuie lamurite lucrurile, pentru a nu fi intelese gresit. In momentul cand cauti persoana potrivita nu cauta persoana perfecta, ci caut-o pe acea persoana cu care poti sa traiesti o viata cu defectele pe care le are si invers. Viata te invata mai multe, pacat ca majoritatea dintre noi nu tinem seama de sfaturile celor care au trecut prin viata. Binenteles aceste sfaturi trebuie personalizate si ii ok.
bafta si verifica din mai multe surse si vestea buna si cea rea.

| nykocrys a răspuns:

Am avut sentimentul asta mai demult si nu intelegeam de ce se compoarta asa indiferent dar am inceput sa cred ca are zile proaste si trebuie sa-l inteleg sau poate vrea sa fie lasat in pace o vreme sau poate are probleme si nu vrea sa mi le spuna, mai multe lucruri...Am avut impresia, pot spune ca am si simtit, ca nu ma mai iubeste cand ne-am despartit si l-am vazut cu alta fata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comportamentul oamenilor nu este constant, o zi suntem obositi, alta zi veseli, alta zi ciufuti de-a dreptul (mai ales noi ), explicatii sunt multe si viata noastra nu duce lipsa de ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca se poarta asa pentru ca ...probabil a avut o zi mai dificila.