| Raynbow a întrebat:

Bai oameni buni, eu nu inteleg o chestie, care este probleme daca intr-o relatie baiatul este mai mare decat fata cu 7+ ani, de ce se considera ca toti baietii sunt la fel doar pt ca unii pur si simplu sunt niste porci(fara suparare), la fel ca si fetele si baietii au suflet si sentimente, intre sora-mea si gagicu' ei sunt 8 ani diferenta si ea a fost minora in timp ce statea cu el si sunt impreuna de aproape 10 ani, sa fim seriosi acum nu vi se pare ca unii dintre voi sunteti prea exageratii, prea gen "toti baietii vor doar s*x si nu sunt in stare sa iubeasca"? Nu toti sunt la fel, incetati sa credeti lucrurile astea!

7 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Intre mine si iubitul meu sunt 10 ani diferenta.So? care e problema? Sincer inainte si eu priveam lucrurile astea cu o oarecare superficialitate, dar lucrurile s-au asezat in asa fel incat sa imi dau seama prin experienta mea ca nu e chiar asa.Nu conteaza varsta daca oamenii se inteleg...

| FeTizZa a răspuns:

Mie imi plac mai mult baietii au peste 25 de ani (eu am 18 ) si spun asta pentru ca gandesc mai matur, stiu deja ce vor de la viata. Pe cand daca intru intr-o relatie cu un baiat de aceeasi varsta mi se pare ca trebuie sa-l cresc si sa-l invat eu pe el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FeTizZa):

Esti atat de modesta ca ma faci sa rad. laughing.
din pacate ai dreptate dar sunt si mult cu "capul pe umeri numai ca nu cautati unde trebuie.

| Alcyon a răspuns:

Daca ambii parteneri sunt majori, varsta nu conteaza foarte mult (ma rog, cu conditia sa nu fie vorba de o diferenta foarte mare, gen +20 de ani). Daca fata e minora in schimb, se pune altfel problema. La 15-16 ani vezi viata intr-un fel si ai anumite nevoi, care-s diferite de cele ale unui om la 20+.

| CreaţaWsz a răspuns:

Nu e varsta o problema, daca ei se inteleg bine. Cat despre "toti/toate sunt la fel" asa spunem la nervi sau cand ne raneseste cineva cu ceva, cateodata vorbim fara sa gandim. Fiecare gandeste si crede ce vrea, nu-i putem judeca doar sa le spun pe fata.winking

| Danutul22 a răspuns:

De fapt, odata cu varsta, iti vin si alte idei in minte laughing Sunt si unii care chiar cred in iubire adevarata, dar da, majoritate in relatii cu diferenta de peste 5 ani vor numai sex sau alte chestii..intrre o copila de 17 ani si un barbat de 25. ce dq frate, e clar ca vrea ceva barbatul acela, si tine mine..eu sunt baiat laughing cred ca stiu ce zic, in fine puppy dog eyes Take care:*

| angel_4561 a răspuns:

"unii pur si simplu sunt niste porci" si magarii, cred ca 95% se gandesc la sex iar restul de 5% la o relatie serioasa, daca ei se iubesc nu poti face nimic