| dhbfjbcrbv a întrebat:

Bun, asta va fi mai ciudat... dimineata mi-a venit menstruatia...ma durea burta asa ca am luat un Nurofen ....si am fost in oras si am baut o bere...si mi s-a oprit ciclul....si ma doare burta....nu am inceput viata sexuala...dar tin sa precizez ca "m-am jucat".

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ce vârstă ai? Si m ai concret care este de fapt intrebarea ta? i ti e teama sa nu fii ramas insarcinată? Nu ai cum, deoarece nu ai facut sex, nu a existat ejaculare in vagin, doar te ai jucat, acum tu stii cum si cu ce te ai jucat, sau cu cine. Sanatate multă.

| Violleta2022 a răspuns:

Este cam devreme sa te ingrijorezi, daca nu-ti vine in 2-3 zile, fa un test de sarcina!

| corbulalbrosu a răspuns:

In compozitia berii exista anumite substante provenite din hameiul folosit in procesul de fabricare a acestei bauturi, care au o actiune de inhibare a activitatii prostaglandinei si a rolului acesteia in mecanismul producerii menstruatiei. Durerile din timpul perioadei menstruale se datoreaza acestei substante denumite prostaglandina care provoaca crampe musculare, proces prin care se actiuneaza asupra uterului care se va contracta ritmic si va provoca ruperea si eliminarea endometrul. Este cunoscut faptul ca durerea menstruala se poate reduce sau chiar elimina in mare masura prin consumul de bere si mai ales prin folosirea ceaiului de ghimbir. Oprirea temporara a fluxului de menstra pentru cateva ore este ceva cat se poate de normal mai ales daca ai consumat si bere. Multa sanatate.

| YukixYuki a răspuns:

Nu conteaza daca,, te-ai ajutat".In al doilea rand, asta asa se intampla cateodata, vine si se opreste pentru 5-10 sau mai multe minute (chiar ore) dupa revine si e totul okey.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru YukixYuki):

Nu ajutat, ea a spus ca s-a jucat nu sa ajutatlaughing