| iuliaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Bun TPU, am o intrebare legat de un baiat. E un baiat de care imi place, mai mare decat mine cu 1 an, Vara ne-am mai intalnit asa in grup dar de putine ori, si a venit la mine la scoala. Faza e ca desi am vorbit destul de putin imi zambeste chestii. Dar de multe ori, nu prea il vad prin scoala. De exemplu si azi 1 ne-am vazut, dar o prietena imi zice ca, atunci cand am stat in grup, la scoala se cam uita la mine destul de mult, dar nu prea vorbim. Ce sa fac, da-ti-mi sfaturi! sad

13 răspunsuri:
| MadaZuza a răspuns:

Cel mai simplu sfat: Vorbeste cu el! Faptul ca te priveste des si ca rade inseamna ca te place dar daca nu vorbiti des, inseamna ca nu are curajul sa te bage in seama. Sparge tu gheata. Bafta :*

| iuliaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru MadaZuza):

Faza e ca nici nu prea iese din clasa cand sunt pe acolo, dar in rest cand ii afara e total diferit.

| MadaZuza a răspuns:

Atunci bate.i apropo sa iesiti undeva laughing

| iuliaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru MadaZuza):

Pacat ca eu nu-s din orasu' ala, ci dintr-un sat apropiat. Daca as fii de acolo, ar fi mai suor, pentru ca as iesi des cu grupu acela unde e si ekl

| MadaZuza a răspuns:

Si nu exista posibilitatea sa te duci intr.o zi oarecare in oras la el si sa iesiti cu grupul ala?

| iuliaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru MadaZuza):

Ba da, merg des acolo in afara scolii, doar ca problema e ca nu stiu cum sa fac sa fie si el acolo, plus, prietenele mele care se inteleg foarte bine cu el, vreo 3 nu vreau sa le spun, pentru ca imi e frica de reactia lor chestii, doar 1 stie care imi e foarte buna prietena, dar nu prea vorbesti ea cu el. Nu stiu cum sa fac, ca la scoala sa il vad si sa vorbim mai des.

| MadaZuza a răspuns:

Pai nu trebuie sa pice asa din senin iesirea. Intreaba.l cand are timp liber sa iasa cu voi si stabiliti. Si crede.ma, parerea celorlalti nu ar trebui sa te intereseze. Am facut si eu greseala asta. Tu nu o sa traiesti cu lumea. Tu o sa traiesti cu jumatatea ta. Pe altii nu trebuie sa.i intereseze ce.ti place tie. Gusturile nu se discuta laughing ma intelegi?

| iuliaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru MadaZuza):

Nu e vorba de asta, de gusturi sau altceva, pur si simplu nu ma simt in largu meu sa le spun si lor deocamdata. In prima faza as dori sa vorbesc cu el la scoala, sa ne vedem in pauze in care sa vorbim si de asta big grin doar idk

| MadaZuza a răspuns:

Spune.i ce simti, ce crezi. Asa e cel mai bine big grin si sa nu imi spui ca nu ai curaj. Nu te mananca si de pierdut n.ai nimic laughing o sa se dea cartile pe fata, o sa vezi.

| iuliaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru MadaZuza):

Nop laughing sigur nu fac asa ceva laughing)

| MadaZuza a răspuns:

Haaide laughing nu fi fricoasa! laughing)

| iuliaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru MadaZuza):

laughing), nu stii tu cum e pe aicea. Am auzit multe cazuri, si cunos in care isi bateau joc de ea, sau el daca o place sau il placea si sentimetnul nu era reciproc

| grab a răspuns (pentru MadaZuza):

Nu e fricoasa, e doar neexperimentata happy o sa ajunga la concluzia ca mai bine ii bate inima ca la iepure cand ii vorbeste decat sa nu o lase noaptea sa doarma gandul ca ar fi putut macar incerca si intre timp l-a luat alta! happy
nice answers though! happy