| NicoletaV612 a întrebat:

Bun! Un verisor de al meu( nu sunt o ruda de sange cu el) se da la mine, iar eu am tot incercat sa nu ii raspund, dar intr-o zi m-a tinut cu forta si m-a sarutat, iar de atunci are din ce in ce mai mult tupeu sa imi faca avansuri. Aveti vreun sfat pentru mine? Cum as putea sa il refuz intr-un mod subtil? Funda happy

15 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cea mai "subtila" metoda de a-l tempera si readuce cu picioarele pe pamant, adica la realitate ar fi o pereche de palme care sa-i mute putin si falcile. Asta in cazul in care totusi nu-ti face deloc macar asa un pic de placere si tie. laughing

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu-ti place de el, spune-i adevarul.

| ALGator a răspuns:

Trebuie sa eviti sa fii singura cu el. Asta depinde de situatia ta (daca de exemplu locuiti impreuna).
Faptul ca e verisor nu are importanta. Pur si simplu e un partener pe care nu-l doresti.
Fa-l sa stie clar ca nu te intereseaza. E posibil ca el sa fi luat acel sarut fortat ca pe un semn ca a inceput sa te "imblinzeasca".
Ameninta-l cu consecintele si arata-i ca esti hotarita sa le pui in aplicare. De exemplu, sa te plingi rudelor, iubitei lui, parintilor tai (nu conteaza ca sint divortati). In final, e vorba de o tentative de viol. Fa-l sa stie ca asa vezi tu lucrurile si ca nu e de glume.
Trebuie sa-l "bosumfli" ca sa renunte. Sa nu il menajezi, pentru ca nici el nu o face cu tine si nu te respecta.
Succes!

| Dorotheea21 a răspuns:

Modul subtil este sa-ti bati joc de el.
Nimic nu-i supara mai mult pe falsii "macho".
Razi de felul in care arata, dispretuieste-l, si daca continua, vorbeste cu parintii tai, si chiar cu ai lui.
Varul tau e si imatur, si dobitoc, daca simte placere sarutand pe cineva cu forta.
Poate maine, "marele barbat" o sa incerce sa te violeze, daca tot i-a mers sarutul cu forta, deci ce crezi, merita sa nu mai stai muta sau sa incerci "subtilitati" cu un astfel de om?
Spune-i tatalui tau sa-l racoreasca putin...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i mamei tale ca "se da la tine". Azi te forteaza sa il saruti, maine te forteaza si la alte lucruri. Fii atenta sa nu ramai singura cu el.

| NicoletaV612 explică (pentru anonim_4396):

Cand m-a sarutat cu forta eram singura cu el, dar are mai multa forta decat mine...

| Daredevil1998 a răspuns (pentru NicoletaV612):

Cred ca taica-tu are mai multa forta ca el...ia incearca-l

| NicoletaV612 explică (pentru Daredevil1998):

Parintii mei sunt divortati

| Kenya a răspuns:

Eu l-as plesni! laughing

| Kettolix a răspuns:

Doamne... Daca as fii in locl tau l-as bate mar nu degeaba sunt zeita luptelor stradale. D-ai un cot in **** si vezi ce iese happy

| Ioanaloveandpeace a răspuns:

Am aceeasi problema cu un verisor de-al doilea.Dar cea mai mare problema e ca mie imi cam place de el!

| NicoletaV612 explică (pentru Ioanaloveandpeace):

Acest verisor e din partea tatalui meu vitreg( mama si el stau in concubinaj), dar intr-adevar el nu e atat de urat sau atat de rau

| Kettolix a răspuns (pentru NicoletaV612):

Da-mi contul lui de facebook sa-l terorizez te rogggggg laughing 3happy

| NicoletaV612 explică (pentru Kettolix):

Nu pot face asta, scuze.

| Misfits a răspuns (pentru Ioanaloveandpeace):

Dai pe el big grin