| victory a întrebat:

am 15 ani prietenul meu are 17 si jumatate.ne iubim foarte mult, avem o luna de cind suntem impreuna. el isi doreste mult ca sa facem dragoste, imi doresc si eu dar mi-i frica nu stiu cum voi reactiona. ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| cici_6785 a răspuns:

Esti cam micuta pentru. ati incepe viata sexuala si e f putin timp de cand sunteti impreuna. Spune-i ca nu esti pregatita inca si sa mai astepte(nu-i spune cat timp) dar daca va insista iar dupa o saptamana sau 2 atunci cred ca vrea doar asta de la tine si ca nu te iubeste. Barbati (baietii) sunt actori innascuti atunci cand vor sa duca o femeie(fata) in pat, sunt in stare sa-ti jure ca iti aduc luna de pe cer doar ca sa ii dai "pasarica"

14 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Stai cuminte fetito! Cauta si citeste despre Petting! Daca mori de dragul lui si el insista, mangaie-l local, si detensioneaza-l manual! Sa vezi numai cum se linisteste! Va fi si o proba!, si o experienta utila! In rest, invata si cultiva-te, si mare atentie la igiena!

cami
| cami a răspuns:

Ce te duce capul. dar din cate observ, pe tine te duce doar la 'prosti'.
Sa stai cuminte in banca ta, ai 15 ani, fato... ce iubire-i asta pe capul vostru "doar o luna". ia gandeste-te. poti sa treci peste o despartire de el, la nici o zi dupa ce "veti face dragoste". daca-ti da cu shutu? te-ai gandit?
Un baiat care IUBESTE, nu-si doreste atat de mult sa faca sex cu prietena lui de doar 15ani.ci o mai asteapta, n-o preseaza.
Fi atenta la ce faci! tu vei trece mult mai greu peste despartire decat el. Dar acum, noi ce am putea sa-ti facem. daca chiar iti doresti cu. disperare...chatterbox
Ai inteles? Stai in banca ta, continuati-va relatia cum o faceati si pana acum...
[sa vezi cate injuraturi imi iau acum dl prietenul tau chatterbox] oh go on

| Sara a răspuns:

Apai. daca vrei fa-o! dar sa nu regreti ca apoi te va lasa cu buza in soare. esti virgina? el stie? il cunosti bine dupa o luna? intr-o luna ti-a sucit asa repede mintile incat il doresti? CRezi ca e el cel mai potrivit ca sa o faci? Nu te gandesti ca esti cam mititica. acum ce-i drept iti cam fierb hormonii in tine, dar te poti abtine!

| Parintele a răspuns:

De la varste si mai mici adolescentii simt nevoia sa iubeasca si sa fie iubiti..Nu-i poti spune unei fete de 15 ani ca nu-i trebuie iubire cand ea de asta are nevoie mai mult decat de aer. Cat despre inceperea vietii sexuale e decizia ta cand s-o faci, dar e totusi cam devreme..ai mai putea astepta macar un an. Prietenului tau ii va fi greu sa stea atat pe langa tine si e posibil sa migreze spre o fata mai darnica. Daca iti doresti si tu, asa cum spui, zi-i sa mai aiba rabdare cateva luni sa vezi ce reactie va avea. Pana atunci mai cunoasteti-va.

| Parintele a răspuns:

PsihoSex... M-ai omorat cu Pettingulhee hee

| nicky a răspuns:

Sa astepti sa fi pregatita, chiar daca asta nu-i va placea prea mult prietenului tau insa daca te iubeste cu adevarat atunci va astepta.

| greg a răspuns:

Eu zic sa mai astepti. Te **** te lasa si te injura si spune la toata scoala.Ai rabdare ca sa capeti si tu ceva in capu` ala.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Stai linistita...nu-ti trebuie tie iubire de acum, de sex ce sa mai vorbim...nici atat. Daca erati de 6 luni...mai ziceam dar de o luna nici nu se pune problema.
Auzi...maica-ta ce zice? Ia fa tu bine si vorbeste cu ea!
Mai asteapta!

| catalina_2916 a răspuns:

Doamnee...esti prea mik pentru asa ceva
si eu am varsta ta, dar nici macar nu m gandesc la asa ceva
mai ai timp destul
ai o viata inainte...
iar de baiat pot spune ca nu te iubeste.adica nici nu intra vorba de iubire intr-o relatie de o luna.
eu zic k acel baiat doar sex vrea de la tine.ar fi trebuit sa mai astepte cel putin 4-5 luni ca sa-ti propuna asa ceva...
ai face o mare prostie dk ai intretine relatii sexuale de la varsta asta(toata viata vei regretya k ti-ai pierdut inocenta de l o varsta asa frageda) si in plus dk exista riscul dk nu va protejati sa ramai gravida...si nu sa n-ai incredere k prezervativul este o varianta sigura de protectie impotriva bolilor cu transmitere sexuala pentru ca nu este asa, prezervativul din cate am auzit se poate rupe cu usuriinta. te rog ai graja ce o sa faci! pe zi ce trece vad tot mai multe fete naive k tine care isi pierd virginitatea de la varste tot mai mici. iar apoi le regreta si se plang k au facut prostia asta... pup

| MADALINAAAA a răspuns:

Nu exista iubire asa mare la doar 15 ani si doar o luna de cand sunteti impreuna.esti prea mica, si poate confuzi iubirea cu atractia, simpatia. Un baiat care te iubeste nu isi doreste dupa asa scurt timp sa faceti dragoste. te asteapta, nu te preseaza, mai ales ca ai doar 15 ani...nu e clar ce vrea de la tine? te-a vrajit, si acum vrea sa treaca la fapte.cand se plictiseste de tine, te lasa ca valiza in gara.Ai mare grija, nu are rost sa iti strici copilaria din cauza lui.Mai ai destul timp sa faci pasul asta, gandeste-te cati baieti vei mai intalnii de acum incolo.Ai toata viata inainte, nu vad de ce te grabbesti.„iubirii" vei mai intalnii multe. Sfatul meu este sa nu faci dragoste cu el, macar un an de relatie daca aveati.sa fii sigura de sentimenetele lui. Poate te-a vazut mai naiva, mai sensibila, si a stiut cum sa te jace, te-a ametit.doar ca sa ajungi in patul lui...

| sevraj a răspuns:

Va iubiti asa mult la 15 ani?laughingma faci sa radlaughingnu stii sa faci nici macar un ceai si ti-e gandu' la dragoste, bai fata, esti inconstienta, din partea mea poti face ce vrei, nu poti dupa o luna sa...gandeste-te de 9999999 de ori inainte sa faci asta...vezi cum faci, ca mai tarziu sa nu-ti para rau, mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum spunea si cami, un baiat va trece mai repede de o despartire, plus faptul ca sunteti de 1 luna, asta e motivul pentru care ti-e frica sa o faci, pentru ca nu ai destul incredere in el.
Daca el chiar te iubeste(desi nu cred pentru ca pana la iubire e drum lung) te va astepta. E o vorba: Lasa-l sa plece, ca daca te iubeste se intoarce, daca nu inseamna ca n-aveai nevoie de el.
Fa-o cand esti pregatita, nu cand te preseaza iubitul, ca altfel vei simti numai frica.

Delight.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaaai, Iti doresti? da ti-e fricaaaaaa mama ce frica. da mai mare e dorinta nu-i asa? eiiii vei ajunge un nume pe un carnetel si probabel vor afla cei din carter ce-ai facut.vei cadea la santaj, daca nu stai ii spun lu maicata. da aluia de ce i-ai dat ce eu nu am? si tot asa.la 17 ani stie sa f... ta, nu sa faca dragoste.nici nu stie ce e aia cum nu stii nici tu sa-l inveti. da tie o fricaaaaa. da tot o sa o faci.toate gasculitele de cartier o fac.de aia au asa succes dupa aia. toti din cartier le cauta. uite ce e. acum esti o domnisoara si toti iti spun victory sau viki sau cum iti spun. dupa aia vei fi; plesnetul ala de la scara... pitipoanca aia de la... ce etaj stai tu.si alte denumiri care de care mai colorate.eu zic sa ramai viki cat de mult poti si zii lui 17 ani sasi toarne o galeata de apa rece in cap si niste gheata in chiloti poatei vine mintea.stii cum se spune la baieti? mintea vine la 40 de ani si pleaca la 41.ai grija.sincer.

| zozole a răspuns:

Inca e cam devreme. Ar trebui sa mai astepti... poate inca nuh esti pregatita de ati incepe viata sexuala... Mai asteapta cam un an si...