| eevvaa a întrebat:

Buna,am 15 ani si is la prima mea relatie cu un baiat de 21 de ani.Ne intalnim cam de doua luni si in una din zile mi-a spus ca vrea sa ma aiba, si daca voi fi a lui ma va iubi mai mult.Ce sa fac, sunt pe calea de a face acest pas.Merita sau nu?

30 răspunsuri:
| Hhwswas a răspuns:

Ba sincer. Nu am citit tot. voi citi imediat dar am vazut "Buna, am 15 ani si is la prima mea relatie cu un baiat de 21 de ani." Ba. Serios ma?rolling on the floor)))morrr. Societate de ****. Eu acum am 15 ani ( sunt baiat ) *** si invat pentru liceu [am avut si prietene dar nu am facut sex cu ele nu d'asta m-am bagat in relatie cu ele. doar pentru sex. ***] ala e clar ca vrea sa te abuzeze sau ceva de genu *** ai 15 ani si totusi nu ai minteee:o

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar TREBUI să mai AŞTEPŢI vreo 3 ani :)

Dacă îţi începi acum viaţa sexuală, evident că RISCURILE sunt mult mai MARI!

Principala cauză a CANCERULUI de col uterin este "debutul precoce al vieții sexuale" - vezi detalii la linkul :
http://ro.wikipedia.org/wiki/Cancer_de_col_uterin

http://www.sfatulmedicului.ro/......evreme_750

http://www.csid.ro/health/cancerul-de-col-uterin-2780272/

http://www.ginecologie.ro/......fault.aspx

Viaţa sexuală TREBUIE începută DUPĂ 18 anişori!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Acestea sunt minciunelele clasice cu, care, un baiat pacaleste o fata. Fugi departe de el, altfel toata viata ta poate fi un adevarat calvar.

| SkyPilot a răspuns:

Nu merita. Dupa ce te are, cel mai probabil ca nu mai auzi de el. Toti fac asa cum scrii in raspunsul pentru Kumiko. Plus ca esti prea taanara pentru pasul asta. Mai asteapta macar 2 ani, organismal taau nu e pregatit.
Daca baiatul nu te asteapta, e clar cat de mult te-a iubit, nu crezi?

| cristimihailov a răspuns:

Nu se merita. Ala vrea doar sa te treaca pe raboj. Ti se pare normal ca tu sa faci pasul asta la varsta asta?

| Dariusuu a răspuns:

PRIETENUL TĂU NU TE IUBEŞTE.

Dacă măcar te-ar iubi puţin ar ştii că o fată care are 15 anişori e puţin riscant să-şi înceapă viaţa sexuală.

Vrea doar sex de la tine şi atât. Spune-i că trebuie să te aştepte încă 3 ani pânâ la sex şi îi vedea adevărata faţă.

Crede-mă pe cuvânt că ştiu ce scriu aici.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

O sa ti-o bage si apoi o sa te lase.

| Alcyon a răspuns:

1. Dupa doua luni n-ai cum sa cunosti un om foarte bine. El se poarta frumos cu tine, ca sa te bage mai usor in pat. E o tactica veche de cand lumea si doar o pustoaica de 15 ani, poate pica intr-o astfel de plasa.
2. Esti prea micuta. Sexul nu e ce vezi prin filme. Daca nu te cunosti bine dpdv sexual, n-o sa-ti placa mai deloc. Sunt femei in toata firea, care se chinuie nu stiu cat s-aiba un orgasm vaginal. Tu, la 15 ani ai tai, nici nu stii cum iti functioneaza trupul si ce-i aia perioada fertila. Pe langa asta, se adauga si grijile legate de contraceptie (fiindca metodele contraceptive esueaza destul de des din nefericire). Ce te faci daca ramai insarcinata? Te-ai gandit macar la asta?
3. Un baiat care-ti spune "daca nu faci sex cu mine ma duc la alta", NU TE IUBESTE. Vrea doar sa se distreze putin si pe urma pe-aci ti-e drumul. El practic te santajeaza ca sa te culci cu el, profitand de lipsa ta de experienta.
4. Sexul e una, iubirea pura e alta. Sexul apropie doi oameni, dar n-are cum sa aprinda un sentiment care n-a existat niciodata.

| Radu284 a răspuns:

Pe noi ne intrebi daca merita? Tu stii mai bine daca merita sau nu, e viata ta, nu a celor de pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor), du-te si tine cracii sus, dupa vino aici si zii ca toti baietii sunt porci. daca asa avea un leu de cate ori am vazut posturi ca ale tale si cele cu care vei venii in o saptamana, eram cel mai bogat pe Pamant.

| 49Days a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai putinwinking ai uitat ceva nu crezi?laughing))
"Ce sa fac? Sunt insarcinataa! " rolling on the floor pe bune nu?

| Happyjump a răspuns:

Dacă ai accepta ai fi o proastă, dă-l la pustia, e un idiot pedofil care vrea să ți-o tragă și apoi să scape de tine

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Nu face aceasta prostie, te vrea doar pentru a te baga in patul lui. Daca te-ar iubi cu adevarat ar constientiza ca la 15 ani esti mult prea mica pentru asta, mai ales ca el are o anumita varsta. Nu face asta.

| Leerix a răspuns:

Wow, te si ameninta ca daca nu ii oferi tu acest lucru se duce la altele? Deci din start iti poti da seama usor ca nu te iubeste absolut deloc si ca vrea doar sex de la tine! Daca te iubea ii pasa de sentimentele tale si nici macar in gluma nu ti-ar fi propus sa se duca la altele. Am dat si eu peste asemenea persoana cand aveam 16 ani, iar el 19, l-am refuzat, i-am spus sa mai asteptam si imediat a fugit la altele. Ca pe urma sa aflu ca schimba minorele ca pe sosetewinking Chiar m-am bucurat pe urma ca nu i-am oferit ocazia sa fiu si eu "o alta" de pe lista lui. Serios, eu spun sa te trezesti si sa vezi realitatea! Vrea doar sa profite de tine si atat! NU MERITA absolut deloc! Nu face asemenea prostie! Mai bine paraseste-l, nu are rost sa suferi pentru o asemenea persoana care iti impune un termen limita, mai ales dupa doua luni de relatie, plus ca este mult mai mare decat tine. Poate vei avea norocul sa gasesti pe cineva de varsta ta, sa iei totul pas cu pas... Inainte de toate, esti prea mica la 15 ani pentru sex... Mai asteapta pana vei intalni o persoana intr-adevar deosebita, care sa te iubeasca sincer!

| corhaz a răspuns:

Cand ati inceput relatia stiai foarte bine ca un baiat de 21 de ani va dorii si sex.numai ca el nu i in stare sa cucereasca o fata adulta a apelat la tine.eu nu zic nimic ca daca ai pus deja intrebarea o vei face si daca iti zic sa nu o faci tot o vei face.realitatea e alta decat crezi.imi pare rau pentru tine ca ai cazut in vrajelile unui adult care umbla dupa copile.

| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

Nu merita sa faci acest pas. Daca a abordat asa subiectul, e clar ca doar atat asteapta. Cum adica daca vei fi a lui te va iubi mai mult? laughing Iti dai seama si tu ca asta e un soi de santaj, nu? Are 21 de ani, alege-ti si tu un baiat de varsta ta cu care sa incerci o relatie. Cu el o sa ai doar de suferit, fiind foarte evident ce vrea de fapt. Ai grija!

| Kumiko19 a răspuns:

Te rog, te rog, te rog nu face acest lucru. Esti mult prea mica, chiar daca nu vrei sa accepti asta. El e mult mai mare ca tine; ok, suntem in secolul 21, nu comentam de asta...dar relatia este de foarte putin timp, doua luni sunt infime, insigniafiante. Si-n plus, replica " daca voi fi a lui, ma va iubi mai mult " e doar o vrajeala ieftina; daca te iubea nu-ti zicea acest lucru! Te astepta! Nu zic decat sa astepti. Take care >big grin

| eevvaa explică (pentru Kumiko19):

In aceste doua luni nu avut nici o cearta, se comporta excelent cu mine, dar spune ca nu poate fara sex, si ca daca nu va trebui sa-l las la fete.

| stanciu20 a răspuns (pentru eevvaa):

Nu face acest lucru crede-ma ca sunt baiat si cunosc foarte bine lucrurile acestea, daca o sa faci o sa vezi ce repede o sa apara atunci motivele de cearta, tu din ce cauza crezi ca pana acum nu a fost motive de cearta si sa comportat excelent? iti dai seama ca vrea sa te aiba de asta sa comportat excelent. este la libera ta alegere dar o sa vezi sigur ca o sa iti para rau si lucrul acesta nu il mai poti intoarce inapoi niciodata mai asteapta daca este persoana potrivita pentru si el isi doreste sa ramana cu tine pentru totdeauna o sa te astepte cat vrei tu un an doi 3 o sa te astepte oricat daca te doreste cu adevarat daca vrea doar o aventura o sa iti impuna asta, de ce crezi ca tia cerut asta deja pentru ca pentru el a trecut deja prea mult timp 2 luni si incepe sa se plictiseasca asta ar mai fi singuru lucru care ar vrea sa il obtina de la tine. si in primul rand gandeste-te un pic macar si la familia ta la parintii tai care poate au facut sacrificii sa ajungi bine pana la varsta asta si sa te intretina si ei poate au alte planuri pentru tine si isi doresc sa nu faci lucrul asta decat la momentul potrivit eu consider ca inca esti prea mica.cum consideri tu acum dar gandeste-te mult prea bine ca e un lucru care o sa te coste toata viata si nu o sa poti sal mai refaci niciodata, asta e vrajeala baietilor crede-ma ca iti spun din experienta ca si eu am doar 20 de ani nu am 40.ai grija de tine in continuare, daca vrei sa vb in particular cu mine add la razvan_stoian19

| Green66 a răspuns (pentru eevvaa):

Părăsește-l!

| Kumiko19 a răspuns (pentru eevvaa):

Iubito clar nu te iubeste, daca te iubea te astepta. cum sa se gandeasca sa se duca la alte fete?sad

| Omulinvizibil a răspuns:

Esti fraiera daca faci acum sex cu el. Dupa doua luni? Cat de mult te iubeste?
Cat de multe stii despre el? Parintii tai il cunosc? Nu sunt pe stil vechi...dar totusi.
Cel mai bine ar fi sa stai sa te gandesti daca vrei sa faci acest pas; sa nu cumva sa regreti mai tarziu.

| eevvaa explică (pentru Omulinvizibil):

Pot sa spun una ca il iubesc enorm si el pe mine la fel mia demonstrat-o flori cadouri, si a parintii mei il cunosc.

| Omulinvizibil a răspuns (pentru eevvaa):

Flori, cadouri...banalitati fara semnficatie.
Eu sunt sigura ca daca tu ii vei spune ca nu vrei sa o faci acum cu el, iti va da papucii. Pentru ca asa fac barbatii: le-ai spus „nu", ei spun „next". Si nu ma poti contrazice pentru ca multe femeie si fete au patit-o. Si aici intru si eu...si nu e placut sentimentul. Corpul tau nici macar nu este pregatit pentru sex. Esti in plina dezvoltare.
La 15 ani, o relatie este o joaca. El, la 21, isi doreste totusi o relatie serioasa pentru ca este un om matur.
Ma repet: si grija ce alegere faci, ca nu cumva sa regreti mai tarziu.
Cel mai bine in aceasta situatie ar fi sa stai de vorba cu mama ta pe tema: „Sunt oare pregatita sa fac sex cu prietenul meu?" Aici nu mai vorbim de diferenta de varsta (pentru ca este un numar), ci de consecinte.
Mult succes. :*

| Iulian_Razvan_1997 a răspuns (pentru eevvaa):

Da dar sunteti doar de 2 luni impreuna el are 21 i loc sa te creasca ca pe un copilas el te vrea in pat? :o Faci cum crezi tu.

| Xayfer a răspuns:

Buna happy am citit intrebarea si cateva comentari
sincer sa spun acum probabil iti spulber visele
dar relatia voastra nu este serioasa deoarece el are 21 si tu ai 15, ok nu ii mare chestie aici dar sti el probabil ca nu o sa recunoasca dar te considera un copil naiv
si el va profita de naivitatea asta
nu exista ceva gen (daca facem sex te voi iubi mai mult) scuze ca am spus direct
Este doar de fatada ca sa te lasi, daca te iubeste te iubeste si fara sex si din alta perspectiva el te obliga sa faci sex cu el fara sa iti dai seama la ceea ce tio spus sad
mai bine ai sta linistita si daca chiar esti curioasa cum este sa faci sex mai bine faci cu cineva mai apropiat de varsta ta sau mai bine de loc
acum depinde de tine big grin
Asta a fost opinea mea
Multumesc ca ai citit

| alexandra_9234 a răspuns:

Buna. Am citit toata povestea si toate raspunsurile. Probabil nu ne vei asculta pe noi daca esti aproape hotarta sa faci acest lucru dar iti mai dau un exemplu ca sa faci o diferenta. Si eu am 15 ani si el 21 si avem 1 an de relatie si nici macar o data nu o indraznit sa-mi zica sa fac sex cu el sau sa se duca la altele. Eu zic ca prin asta orice baiat dovedeste cat de mult iubeste o fata. EL NU TE IUBESTE SUB NICIO FORMA SI IN NICIUN FEL. Daca te-ar fi iubit nici macar nu ar fi adus vorba despre sex. Ai grija de tine

| Maria_Andreea_1995_6myh a răspuns:

Nu cred, vrajeli, poate asta vrea de mult sa te... Mai bine spune-i k inca nu vrei sa faci asta, probabil ca o sa incerce sa te manipuleze spunadu-ti ca nu ai incredere in el, k nu il iubesti dar NU CEDA, asa vezi si tu ce intenti are cu tine, daca te iubeste si vrea ceva serios o sa inteleaga desi el va incerca sa te faca sa crezi ca e un lucru bun

| petro4clau4bebeMIC a răspuns:

Hi everyone happy sa îţi spun ceva. E vrăjeală pis.și știi de ce zic asta.Am patit la fel.Mam lăsat vrăjită de un pusti mai mic ca mine încă :. acum ma amuz dar am suferit maxim. După ce a obtinut ce a vrut sa răcit. Nu mai răspundea la tel. Iar mai târziu mi-a zis game over. Am rămas prostita ca nici nu mi-a dat vreo expicatie. Am realizat mai târziu ca doar eram una pe lista lui. Iar tu ai doar doua luni de relaţie. Cu flori și cuvinte dulci nu cumperi virginitatea. Te poate aștepta ca doar nu îi cade barbatia dacă mai sta încă vreo doua luni. Aștepta ca nu te aleargă teroristi. Ai timp sa îl cunoști

| Sefff a răspuns:

Nu merita