| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani și am un iubit de 2ani. părinți nu au fost și nici nu sunt de acord cu el.El bea fumează. Și e gelos. Câteodată e foarte dragastos... Mi.a vorbit și urât când l.am enervat. Dar deja a devenit obișnuință cu el...nu l.am răni. Să mă despart de el. căci el încă ma iubește și sunt prima fata cu care stă. Are 24de ani.am vrut sa ma despart de el dar m.a convins sa mai încercăm. Și acum ceva timp la grătar cu prietenii lui am realizat ca îmi place foarte mult de prietenul lui cel mai bun. Îl admir. Vorbește foarte frumos, e respectabil, credincios arată bine..nu a avut nici o prietena pana acum.și îmi este foarte drag. Pot sa spun ca îl iubesc. Dar nu cred ca vreodată el se va uita la mine.în primul rand stau cu prietenul lui. Și în al doilea rand cred ca nu sunt frumoasă pt el.totuși m.am gândit sa.I trimit vreun mesaj..sa ma bag în seama cu el. Și l.a un moment dat sa.L întreb dacă ii place de mine și dacă ar spune da.m.aș despărți de actualul pt el.aș face orice pt el.va rog ajutați-mă.

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Daca se porta asa cu tine de ce mai stai cu el? Ce este asa atragator la baietii care consuma alcool si fumeaza? Iti place mirosul de alcool combinat cu mirosul de fum de tigara?
Hmmm... e ciudat, daca te atrage prietenul lui, inseamna ca nu tii la actualul tau iubit atat de mult.
Eu zic sa te desparti de el. Nu-l mai asculta cand spune ca tine la tine, poate el tine la tine, dar tu nu.
Dar, fara suparare, baiatul acela nu o sa te vrea. Adica ce baiat o sa iese cu fosta iubita a celui mai bun prieten?
Draguta, vrei sa ajungi subiect de barfa, sau ceva de genul asta? Pentru baieti este de ajuns cea mai mica greseala pentru a porni discutii.

4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Deci bea,fumeaza,e gelos, iti vorbeste urat, cumva te-a si lovit? Ca nu-i mare lucru!
Te iubeste pe naiba, nu era la gratar cu prietenii lui.

In primul rand desparta-te de asa zisul tau prieten, iubit sau cum l -oi fi numit.

Nu stiu daca este tocmai potrivit sa incepi o relatie cu prietenul lui, stii tu, baietii mai vorbesc intre ei!

| celdesuspendat a răspuns:

"e credincios" e un criteriu pentru o relatie?

| celdesuspendat a răspuns (pentru celdesuspendat):

Si actualul "ti-a vorbit urat cand l-ai enervat"? ce-ai fi vrut? sa te pupe?

| Psychzor a răspuns:

Nici nu ai idee cat ma enerveaza ce ai spus tu mai sus. Asa iti faci dusmani, daca ti-a vorbit urat cat timp este cu tine, nu iti imaginezi cum o sa te calce in picioare din vorbe cand afla ca iti place de prietenul lui (mai ales in perioada in care inca esti cu el). Esti una dintre fetele care baga raca intre doi prieteni si apoi pleaca. Sa fim seriosi, te-ai obisnuit cu el, acum nu ti se mai pare potrivit pentru tine, simti ca nu te merita, iar acum ravnesti la altcineva. Cat timp crezi ca iti ia sa simti la fel si pentru prietenul lui? Daca e un putoi nesimtit, parerea mea e ca ar trebui sa ramai singura, sa te linisteti putin, si sa te gandesti apoi daca vrei sa iei legatura cu prietenul lui. Oricum putoiu' o sa se simta urat si la cum l-ai descris nu ma mira sa sara si la bataie. Alegerea e numai a ta. Trebuie doar sa analizezi optiunile si sa incepi sa te intrebi "ce se intampla dupa".