| Îmiplacesacitesc a întrebat:

Cred ca o sa fie o întrebare lunga și sper sa aveți timp și răbdare saa ajutați. Sunt a9a la profil se mate info. În clasa am intrat cu mai mulți colegi din generala (suntem o clasa Bună, în fine ), printre care și cu o prietena cu care sunt colega de la grădiniță pana în prezent. Doar ca acum a decis sa se mute la filologie și i au acceptat transferul. Problema este ca intelegandu mă foarte bine cu ea, numai cu ea petreceam timpula școală și nu prea am vorbit cu ceilalți. Acum, ca nu mai e, parcă mă simt singura și rotofei ușurată pentru ca mi am dat seama ca nu e o prietena adevărată, nici măcar nu mai da mesaje acum. Faza e ca vreau sa intru în vorba cu celelalte fete din clasa, ele se strâng (unele ) intr-un colt al clasei și discuta și mi ar fi rușine sa mă duc pentru prima data acolo la ele ca sa nu zică faptul ca acum după ce a plecat acea fata ca le folosesc ca nu mai am cu cine vorbi. Scuzați eventualele greșeli gramaticale și categoria, vreau cât mai multe sfaturi. Mulțumesc din suflet

3 răspunsuri:
| Îmiplacesacitesc explică:

Cum sa nu...O consideram cea mai buna prietena și acum nu mai vorbește cu mine deloc

| AbcdefghijklC a răspuns:

Nu îți face griji, grupulețe de prieteni din clasă de schimbă mereu, și dacă nu poți să intri în vreun grup, încearcă să te împrietenești cu persoane care stau mai retrase, și ușor încearcă să comunici cu mai multe persoane din clasă, totul o să fie bine până la urmă. ☺

| Îmiplacesacitesc explică (pentru AbcdefghijklC):

Nimeni nu sta retras...merci