| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si sunt virgina. Am cunoscut acum cateva luni un baiat de 22 de ani si acum suntem impreuna. Nu mi-a cerut sa facem sex, i-am spus ca vreau sa mai astept, sa fiu sigura de relatia noastra. Problema e ca in momentele in care stam impreuna, ne sarutam, mangaiem, ma excit foarte tare si e posibil sa "ma ia valul" fara sa vreau si sa vreau eu sa facem sex. Nu tin nu stiu cat la virginitate dar nu suntem de mult impreuna si nu vreau sa ma creada o fata usoara. Cum as putea sa ma controlez mai bine?

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Lasa te de val. Si dupa paraseste l oricum te va lasa el dupa!

| Emilian65 a răspuns:

Va felicit pentru iubirea adevarata care exista intre voi. Asteptati sa mai treaca un timp si atunci hotarati voi cand si cum va veti incepe viata sexuala.

| frostxtq a răspuns:

Cum ai facut-o si pana acum. Cand simti ca te ia valul, opreste-te. Desi, daca simti ca vrei si e baiat ok, nu vad de ce te-ai tot controla atat. De ce sa te creada o fata usoara? Daca e un baiat bun care te iubeste si vezi ca are intensii serioase cu tine, atunci nu e normal sa te abtii la infinit.
Sau discuta cu el si intreaba-l ce parere are despre chestia asta si vezi ce ganduri are cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| euandreeeeeeeeeea a răspuns:

Daca o faci ca tii la el, nu inseamna ca esti o fata usoara. Si o faci atunci cand vrei tu, nu atunci cand faci 1 an, 2 ani cu persoana respectiva. Si daca te ia valul, clar vrei si tu. Si nu poti controla asta la nesfarsit.