| Viceversa1507 a întrebat:

Am 19 ani si acum 1 luna am început sa vorbesc cu un tip ( are 22 de ani ). Vorbeam foarte mult și ne înțelegeam super. Acum 5 zile am fost la el acasă și am stat 2 zile la el. Totul a fost ok, i-am cunoscut prietenii, rudele etc.
Problema e ca atuci când e cu prietenii este o alta persoana, face multe glume si râde incontinuu, dar atunci când e cu mine e foarte agitat, nu-și găsește locul, mă întreaba mereu dacă sunt ok, nu vorbeste foarte mult și are momente când e răutăcios cu mine ( adică îmi povestește de fostele lui și îmi spune ca nu ar fi bine sa mă îndrăgostesc de el). Problema e ca am început sa mă îndrăgostesc de el și din păcate si-a cam dat seama :d. De cand m-am intors acasa nu prea mai vorbim.
Nu știu ce sa fac sad As vrea sa fiu cu el dar în același timp nu as vrea pt ca e distanta mare intre noi, dar avem foarte mulți prieteni în comun și o sa ne tot vedem cu diferite ocazii și plus de asta nu pot sa-mi dau seama nici de ce simte elsad Ajutati-mă! ce sa fac? Dau fundita răspunsului care-mi va fi de ajutor!

7 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Baiatul este la varsta la care trebuie sa strabata cat mai multe cearsafuri, nu are timp de relatii serioase, si ti-a explicat asta cu comportamentul sau, daca nu tu vrei sa pricepi este problema ta, si tu la fel esti la varsta la care trebuie sa strabati cat mai multe ecarsafuri sa te bucuri de studentie. asta este lasa baiatul in pace si mergi mai departe, te asteapta si alte paturi

| sofisis a răspuns:

Daca alt subiect de discutie cand erai la el in afara de fostele chiar nu gasea, nu prea e indicat sa incerci ceva cu el.
Parerea mea e sa il lasi in pace. Nu il mai cauta deloc. Dar deloc. Si cand te cauta, vezi de ce... vrea sa te duci pe la el cu scopuri sexuale sau vrea pur si simplu sa te vada ca ii e dor de tine.
Oricum, nu este foarte interesat de tine. Imi pare rau sa iti spun asta.

| Viceversa1507 explică (pentru sofisis):

Nu s-a întâmplat nimic cât timp am fost la el. Doar ne-am sarutat. M-a chemat la el pentru ca pur și simplu dorea sa mă vadă. Eu Am fost cu jobul prin zona pe la el și am profitat de ocazie ca sa-l cunosc și el a fost cu ideea sa rămân la el...

| R0R0 a răspuns:

De ce nu il intrebi ce simte fata de tine?

| Viceversa1507 explică (pentru R0R0):

Nu cred ca e o idee buna! Sigur ar evita răspunsul și nu m-as alege cu nimic :d

| R0R0 a răspuns (pentru Viceversa1507):

Atunci probabil nu te place. Cred ca a vrut doar o aventură

| OMFGConrad a răspuns:

Lasa-l, cel mai bine pentru tine.