| Anonim1234567891012131415 a întrebat:

Buna, am 22 de ani si ultima mea menstruatia a avut loc in 13 septembrie, dar acum 2 zile am avut un contact sexual protejat in care s-a terminat in mine, si am luat si pastila de a doua zi pentru siguranta. Nu am avut reactii adverse la ea ( prima data cand am luat ). Menstruatia mi-a intarziat doua ziua, eu luasem pastila inainte cu o zi de venirea menstruatiei. Sunt sanse sa raman insarcinata? Multumesc.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Reactiile adverse la pastila de a doua zi, care-i supranumita si "bomba hormonala" vor apare curand, la 1-2 saptamani dupa ce ai luat-o si-ti va da complet peste cap ciclul menstrual, ovulatia si perioada fertila, pe urmatoarele 6-12 luni.

| dullcat a răspuns:

Nu.Dar pastila respectiva iti amana ovulatia, ceea ce inseamna ca si menstruatia iti va intarzia.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Tot cu harabu'? Acusi te vad pe aici ca postezi de prin naiba mai stie ce Iran-Arabia Saudita ca ai ajuns acolo si brusc toti te trateaza mai rau ca pe o camila...

| ywar a răspuns:

De ce nu a ejaculat pe fata ta? Era mai bine.

| Robert2526 a răspuns:

Ma tu degeaba ai 22 de ani. daca ai facut sex protejat...cum sa fii insarcinata? Acum o sa cam sari peste o menstruatie, nu ar fi deloc ciudat sa iti vina abia in perioada 12-18 noiembrie.

Totusi, ce naiba a fost in capul tau?

| Anonim1234567891012131415 explică (pentru Robert2526):

Era mai bine sa nu iau pastila de a doua zi?

| Robert2526 a răspuns (pentru Anonim1234567891012131415):

Evident...ai luat pastila aia absolut inutil. Macar puteai intreba aici inainte de asta

| FindMyName a răspuns:

22 de ani? Scuza-ma, nu pare.
Spui ca ai făcut sex protejat, dar a ejaculat în tine?
Iar pastila aia de a doua zi e o bomba hormonală, îți **** tot ciclul menstrual, ți se schimbă radical.
Iar altă dată, sa te interesezi mai mult despre sex, pe urma faci! Pic de creieraș nu ai!

| Bobbi1234 a răspuns:

Cum sa ramai? Daca te-ai protejat. Iti intarzie din cauza pirulei. Mai asteapta si o sa vina.