| deeanico131198 a întrebat:

Bună, am nevoie de ajutorul vostru. Fac dragoste cu iubitul meu de aproape un an, protejat dar și neprotejat. Nu a lăsat niciodată în mine, e posibil să rămân gravidă? Vă rog să mă ajutați, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

Daca a iesit negativ inseamna ca nu esti. Poti sa mai astepti sa vezi daca iti intarzie cu mai mult de o saptamana, dar nu cred

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT se reduce la 3 cuvinte. Bineinteles ca DA. happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca menstruatia conform calculelor urmeaza sa inceapa peste 9-10 zile, in acest moment este 100% IMPOSIBIL sa se poata determina existenta sau lipsa hormonului de sarcina hCG in urina. Testul de sarcina a fost efectuat 100% INUTIL adica FARA ROST fiindca chiar si daca in acest moment ai fi insarcinata, o posibila si probabila POZITIVARE A testului, s-ar putea produce cel mai devreme in jurul zilei de pornire a menstruatiei. Pana dupa data de 7 Iunie, este absolut inutil sa mai efectiuezi si alte teste de sarcima, fiindca absolut sigur/cert, toate testele vor avea rezultatul 100% invalid, gresit fiindca va fi : FALS NEGATIV. Pentru a ti se putea oferi un raspuns corect, si pe cat posibil catusi de cat cert/exact, ar trebui sa ne oferi/sa prezinti informatiile strict necesare si obligatorii privind toate caracteristicile ciclului tau menstrual precum si data la care/sau zilele in care au fost intretinte contacte sexuale neprotejate. Pana atunci pot fi facute doar prezumtii, presupuneri sau emite pareri complet subiective si lipsite de orice valoare. Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Pai da ai simptome? Nu ti-a veni menstruatia, iti este rau ai ceva probleme?
Asa pur si simplu ca iti trece tie prin cap ca este posibil sa ramai gravida daca nu faci protejat nu e o certitudine ca acum chiar esti.

| deeanico131198 explică (pentru Freya1):

Menstruatia trebuie sa imi vina in 7, ma simt putin rau, am facut un test de sarcina si a fost negativ.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat niciodata in tine, cum sa ramai gravida?

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca nu ai simptome cum ar fi absenta menstrei mult timp, ametelii, stari de rau, greata, somnolenta atunci probabil iti pui doar o intrebare retorica. Si ai mentionat ca nici nu a existat un vreun act sexual neprotejat cu finalizare in interior. Exista sanse mici daca ati avut partide consecutive neprotejate si partenerul nu a mers la baie sa si goleasca vezica, respectiv uretra de eventualele urme de sperma ramase si nici nu s-a spalat riguros dupa. Tu stii mai bine cum sta treaba.

| deeanico131198 explică (pentru HazelEyes77):

Nu am avut partide consecutive și nici nu m-a " atins " să zic așa, după terminarea actului.

| HazelEyes77 a răspuns (pentru deeanico131198):

Atunci nu prea ai cum sa fii gravida nu ti mai face probleme.

| devilshelp a răspuns:

O data ce nu s-a terminat in tine si nu ai niciun simptom cum sa fii gravida? Daca de exemplu ti-a intarziat menstruatia ai putea sa faci un test de sarcina, dar asa de unde sa apara un copil in burta? Din flori?

| deeanico131198 explică (pentru devilshelp):

Menstruatia trebuie sa imi vina in 7, ma simt putin rau, am făcut un test de sarcina si a fost negativ.

| devilshelp a răspuns (pentru deeanico131198):

Daca a iesit negativ inseamna ca nu esti. Poti sa mai astepti sa vezi daca iti intarzie cu mai mult de o saptamana, dar nu cred

| 90210 a răspuns:

Da. Foloseste prezervativul de fiecare data

| Acele96 a răspuns:

Eu fac neprotejat de 3 ani. Nu ejaculeaza in mine si vad ca nu am ramas insarcinata.