| paula2111 a întrebat:

Buna am nevoie de ajutorul vostru! M-am indragostit de vreo 3 ori pana acuma si de fiecare data cand inceracam sa fac cea in legatura cu asta,persoanelor respective ma evitau! Am o prietena sau cred ca e o prietena,iar ea s-a sarutat cu baiatul de care imi placea in urma cu ceva timp,ea stia chestia asta,dar era prea indragostita pana la urma am aflat si am zis ca asta e! Dar de la un timp nu stiu ce ee cu ea,dar de oricare baiat de care mie imi place ii place si ei, dar ea are sanse la ei si eu nu ce sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| Mann02 a răspuns:

E o problema de circumstante, pune-ti valorile in evidenta, nu te dezamagi sau agita daca pierzi in fata altcuiva, tu trebuie sa fii intr-o stare in care cei de langa tine sa considere ca trebuie sa te merite, sau sa lupte pentru tine.
asta e tot secretul.
ai cazut doar de cateva ori in niste circumstante proaste, mai continua sa cautiwinking

5 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

A, da, si aia nu ti-e prietena, daca se baga pe orice baiat de care iti place.

| Alexandru0007 a răspuns:

Si ce alt baiat nu poti sa cauti? sau imediat apare si ea? ii spui tu sau cum afla?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietena adevarata nu face asa ceva. Daca ti-ar fi fost prietena, ar fi tinut la tine si s-ar fi gandit de 2 ori inainte sa sarute baiatul de care tie iti placea.
Sfatul meu este sa te distantiezi de asa zisa ''prietena'' si sa iti vezi de viata ta! Ai grija pe cine numesti prieten de acum inainte.
Multi pretind ca sunt, dar de fapt, doar se folosesc de tine.

Pe viitor, cand placi pe cineva si nu ai curajul necesar pentru a-i spune asta, arata-i-o indirect: zambeste, priviri pe furis etc;
Actioneaza, cum s-ar zice...

Succes si ai grija cu ''prietena'' asta a ta!

| Public22 a răspuns:

Rupe prietenia cu ea, nu îti este prietena.

| TequilaG a răspuns:

" Prietena " aia a ta nu este o prietena adevarata daca iti face asta.