| DeliaaaMary a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi, daca aveti rabdare sa cititi... Acum 3 saptamani am cunoscut un baiat care prin gesturile lui frumoase a reusit sa imi intre in suflet. Eu am o relatie de 2 ani, dar nu mai este deloc ok adica el se poarta indiferent, stam numai in casa, ma rog de el sa iesim putin pe afara sa ne plimbam dar e mereu obosit chiar si in week-end, nici cand facem dragoste nu e ok, nu a fost niciodata romantic(spune ca eu trebuie sa fac ceva in privinta asta pentru ca el e baiat). Acum 3 saptamani eram certati, iar eu am inceput sa vorbesc cu alt tip, a insistat sa ne vedem si a fost foarte frumos. S-a purtat excelent. Ne-am vazut de trei ori adica 3 zile, in care o zi am fost la el acasa si ne-am uitat la un film ne-am sarutat si a fost foarte dragut(nu va ganditi la prostii). Intre timp am inceput sa vorbesc iar cu tipul cu care sunt de 2 ani si ne-am impacat. I-am spus baiatului ca m-am impacat cu fostul si ca el o sa isi gaseasca o fata care sa il merite la care el a raspuns ca eu eram perfecta, ca a pus suflet ca i-a povestit si mamei lui de mine. Asa am inchiat cu tipul acela, dupa care peste cateva zile el si-a pus intr-o relatie cu o tipa, m-a durut chiar daca m-am vazut numai 3 zile cu el! Ma gandesc intr-una la el, si prietena mea imi spune ca am facut o alegerea proasta cand l-am ales din nou pe fostul. Ce sa fac? Ma gandesc sa il bag in seama pe baiat chiar daca e intr-o relatie de cateva zile, dar daca ii fac rau iar? De ce nu pto sa renunt la badaranul asta? Nu are nici o calitate prin care sa ma faca fericita, dar totusi nu pot renunta la el. De cateva zile ma simt ft. trista, mai ales cand vad ca acel tip e intr-o relatie, ce naiba sa fac? sad sad

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Numai tu poti decide. Trebuie sa te gandesti foarte bine ce sa faci inainte sa iei o decizie. Parerea mea e ca tu incerci sa tragi de vechea relatie, dar in zadar. Parerea mea. Acum numai tu poti decide.

| Danysan a răspuns:

Hmm ce pot spune e ca tu ai facut-o mare si lata. Uite -badaranu ala odata te-a iubit -nu?-de aia esti inca atrasa de el.De tipul cel nou esti doar atrasa fizic si atat -Sentimente reale ai doar fata de Badaran.Problema se poate pune si altfel daca fostul te-a inselat vreodata sau te-a facut sa suferi enorm,nu se poate numii o rezolvare iesirea dintr-o relatie de atatia Ani!-cunoscand alte persoane,poate mai dragute. Daca iubitu,fostul nu te-a inselat si s-a racit treaba atunci problema e nu numai a lui ci si a ta.Vb de ce se poarta asa,incercati sa porniti din nou motorasuhappy. Daca fostul e un mare nemernic te-a inselat si tot felul de astea, atunci se recomanda sa incerci sa vezi si alte persoane -Dar repet nu esti atrasa decat fizic, si atat-plus ca nu sti daca o sa fie oki -poate urmareste si altceva. Uneori daca arati oki laughing)-sti cum e.Tu decizi ce faci dar tine minte deja ai stricat-o odata, o sa faci pe cineva sa sufere pentru incecizia ta -te-ai gandit la fata aia?-poate ca si ea se simte ca si tine acum -si apoi sa vada ca e data pentru tine, nu e oki.Ai avut momentu tau, dar tia- dat seama ca ceva nu e oki -Altfel ramaneai cu el!

| Kalla a răspuns:

Asculta-ti inima.Fa ceea ce te face fericita.

| Hαppiηеss a răspuns:

Nu are rost sa lălăi o relatie care si asa nu duce nicaieri, mai devereme sau mai tarziu tot la despartire ve-ti ajunge din moment ce tu nu esti fericita doar ca amani momentul si iti va fi din ce in ce mai greu sa pui punct.
Pune-ti ordine in ganduri si hatarasta-te ce vrei sa faci, renunta definitiv la unul dintre ei pentru ca nu este corect fata de nici unul sa te joci asa.
Asculta-ti inima, tu stii mai bine ce te face fericita.
Succes!

| EnZoR123NeXuS a răspuns:

Eu zic sa-l lasi pe badaran Dar ai grija sa nu-ti faca rautongue in rest lasati inima sa vorbeasca