| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy am o intrebare! am 22 ani, am avut o relatie de 5ani si nu am avut niciodata orgasm, acum sunt intr-o relatie cu un alt baiat si am orgasm doar daca ma masturbez in timp ce ne iubim.cum pot sa ajung la orgasm fara sa ma masturbez? astept sfaturi4

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cu rabdare.
O foarte buna cunoastere a corpului si senzatiilor tale,concentrare la ceea ce faci,relaxare totala,incredere deplina in partener,rabdarea,insistenta asupra a ceea ce-ti place cu adevarat,un preludiu reusit,toate la un loc,te vor duce la un moment dat exact acolo unde doresti.
Si,din ce ne spui in postare,cred ca nu esti departe.
Doar nu te mai gandi doar la asta, lasa-te in voia simturilor, relaxazea-te si asculta-ti corpul!

| harciog a răspuns:

Pai tocmai masturbarea e de vina pentru ca ai avut orgasm intodeauna cind te masturbai de la virsta de 14-15 ani nu numai acum.Corpul tau s-a invatat psihologic numai cu felul ala de a te descarca.N-o mai face deloc citva timp mai indelungat si cind simti nevoia puternic de sex fa-o.Sa vezi strigaturi si umezeli de o sa zici ca nu-i adevarat.

| marcelan25 a răspuns:

Pai,aici nu esti doar tu de vina,ci baiatul,probabil ca amandoi au fost incepatori! Incearca sa te relaxezi cat mai mult,traieste momentul, incearca sa lungesti preludiul cat mai mult si ai sa vezi ca restul vine de la sine, asta depinde de baiat! Mult succes in continuare!

| alafaranume a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti scoti din minte faptul ca numai cand te masturbezi poti avea orgasm, o mare din vina o aveti si voi sau doar el ca nu puneti destul accent pe preludiu, daca o faci ca la carte mai mult ca sigur ca o sa intri in acea stare care nu te mai intereseaza si nu mai conteaza absolult nimic, doar o sa simti o placere incredibil de mare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vei sta cu gindul la masturbare, te vei inhiba permanent.Se pare ca nu aveti rabdarea necesara,vreti sa ajungeti imediat in punctul X.
Lasati-va purtati de val, intr-un preludiu lung si placut, senzatia la final va fi extraordinara.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu ii arati tu partenerului tau ce sa faca si cum te simti tu bine? Ce faci tu cand te masturbezi poate sa faca la fel de bine si el, si atunci sunteti ok amandoi.happy

| GodInLol a răspuns:

Relaxeazate,cunoasteti mai bine senzatile etc etc.
Daca char te deranjeaza faptul ca el stie asta, ai putea simula unul.