| Cavani1999 a întrebat:

De ce când mă masturbez nu ajung niciodata la orgasm?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu o faci unde trebuie. Trebuie neaparat in baie si sa faci vanataie la cot.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul barbatilor pur si simplu procesul de ejaculare a spermei reprezinta (este similara cu) starea de orgasm resimtita de femei. Teoretic, barbatii experimenteaza starea de orgasm de fiecare data cand ejaculeaza.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

In primul rand, toti baietii trebuie sa stiti ca orgasmul masculin, spre deosebie de cel feminin, este mult mai intens dar si scurt si este, de obicei, experimentat doar o singura data in timpul actului sexual. Doamnele, din contra, pot avea o serie de orgasme la distante scurte de timp. Si tot in climax consta si pofta barbatului de a dormi imediat dupa sex; in punctul culminant, corpul masculin este, practic, invadat de un cocktail de hormoni - norepinefrina, serotonina, oxitocina, vasopresina, oxid nictric si hormonul prolactin.
https://a1.ro/......37109.html

| mihai69 a răspuns:

Că nu știi cum se face. Vrei să vin eu să-ți arăt?!? (ar fi culmea!)

| doctorandus a răspuns:

Daca te injectezi cu testosteron/steroizi, creierul nu mai secreta hormoni care fac testicolele sa lucreze.

| doctorandus a răspuns:

Ha, ha, ha, Isus e ca musetelul, bun la toate!

| Goete a răspuns:

Pentru ca nu te relaxezi si esti stresat

| Cavani1999 explică (pentru Goete):

Nu sunt stresat dar faza e ca si ejaculez prea repede si nici nu simt nicio placere. De cand am inceput doar o data am avut dupa cu timpul nici nu am mai simtit placere si a devenit o obisnuinta. Mi se pare rușinos sa vorbesc de chestiile astea da sincer nici sex nu simt nevoia sa fac si de laba m-am plictisit ca de cateva luni dau doar din obisnuita ca plăcere nu mai am ca la început

| Goete a răspuns (pentru Cavani1999):

Atunci nimic mai simplu, fa alte lucruri care iti creeaza placere. Iesi cu bicicleta sau orice altceva.

| Paul754880338 a răspuns:

Poate folosesti mana gresita;-))

| Jay1 a răspuns:

Libidoul este cheia declanşării procesului care duce la orgasmul la bărbaţi. Dacă un bărbat are un libido scăzut, dacă are un nivel scăzut al testosteronului sau suferă din cauza depresiei, corpul lui nu va răspunde la stimulii sexuali şi, prin urmare, nu va putea fi capabil să ajungă la orgasm. -SĂNĂTATE!

| Lovedrop a răspuns:

Libidoul reprezinta energia sexuala, daca ai libido scazut nu ai chef de sex si nu are legatura directa cu capacitatea orgasmica. Testeronul are legatura cu libidoul ( creste apetitul sexual) dar nici el nu are legatura cu orgasmul. Este foarte important daca esti fata sau baiat, pentru raspuns la intrebarea asta. Femeile in general ajung mai greu la orgasm. Daca exista apetit sexual si esti capabil de erectie ( daca esti baiat) 98% e o problema psihologica. Probabil ai auzit ca e rau sau rusinos sau ceva de genul acesta si subconstientul respinge starea. Incearca stimuli diferiti, preferabil fa sex si daca nu merge la sex, consulta un Psiholog.Asta in cazul in care esti major. Daca esti minor cel mai bine cred ca e sa vorbesti cu parintii mai intai.