| precious30 a întrebat:

Buna!
Am o relatie cu un tip de aproape 8 luni si totul este perfect intre noi. Insa uneori mai am momente cand ma gandesc la fostul. Cu el nu am avut o relatie prea lunga doar ca inca ma simt oarecum vinovata ca din vina mea ne-am despartit.S-a intamplat sa ies cu un alt tip la un suc si pentru ca nu puteam tine asta pentru mine i-am spus adevarul. Dupa ce ne-am despartit a facut tot posibilul sa ma faca de ras in fata anumitor cunostinte comune si pe de-o parte l-am inteles asa ca nu am reactionat in nici un fel. Intr-o seara chiar s-a intamplat sa ma sune in jur de 2 noaptea sa vada ce fac dar mie sincer mi s-a arut a fi o intrebare pusa in batjocura.In fine...eu nu am mai vorbit de mult timp cu el dar inca sincer ma simt vinovata pentru ca el atunci a reactionat destul de urat si abia atunci mi-am dat seama cat de mult tinea la mine dar deja nu mai avea ce sa fac sa repar situatia( am incercat asta mai bine de o luna! ).
Credeti ca ar trebui sa vorbesc cu el sa ii spun ca as vrea sa fim doar amici si sa ma simt eu bine ca nu mai are ura aia fata de mine? Sau ar fi mai bine sa las totul asa sa nu imi complic ( iar! ) existenta?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Foarte straniu,din victima te-a facut calau...
Deci,i-ai spus adevarul si el,in orgoliul lui nemasurat nu numai ca s-a despartit de tine,ci te-a mai facut si de ras,interesant om,ce suflet mare!

Draga mea,nu-ti crea singura complexe de vinovatie si nu-i permite sa-ti mai intre iar in viata.
El te-a sunat pentru ca a realizat ca ai procedat corect spunandu-i adevarul si,de fapt,sucul respectiv nu insemnase mare lucru,acum ii pare rau, dar comportamentul lui a fost plin de orgoliu si egoism, asa ca mai bine fara!

Stai acolo unde esti si bucura-te de relatia frumoasa pe care o ai, fara sa cauti cu dinadinsul sa-ti bati singura cuie in talpi!

Ai sansa sa fii fericita, de ce-ai vrea s-o strici?

8 răspunsuri:
| dyav0litza a răspuns:

Ce a fost a fost. iarta-te tu pe tine, vezi-ti de viata si nu iti complica existenta. si nici el nu a reactionat adecvat situatiei ai iesit la un suc nu la produs si ai mai si avut curaj sa recunosti deci jos palaria!

| AnemonaP a răspuns:

Buna.Ce simti tu? Sa fiti amici sau sa lasi trecutul la locului lui.cum simti tu..In locul tau nu m-as mai complica, asta ar implica multe riscuri si poate ti-ai strica relatia actuala.

| neutrino a răspuns:

Ai primit o lectie din care ar fi trebuit sa inveti ca o fata trebuie sa stie cand sa taca. Nu te mai face iarasi de rasul lumii.

| xCriis a răspuns:

Poate ar trebui sa vorbiti despre cat de mult ti la el si despre o impacare, daca aceasta nu accepta, sa il intrebi macar daca te-a iertat, asa vei afla daca mai poarta ura pe tine si poate s-ar ajunge la o intelegere :d. Sper ca te-am ajutat :*

| TurboBoost a răspuns:

In primul rand, sunt baiat, si am trecut cam prin ce a trecut el, cu exceptia faptului ca te-a facut de ras, eu am acceptat situatia in final si am renuntat... este un sentiment destul de neplacut, iar gandul ca cineva care iti era aproape acum ceva vreme, iar acum nu mai vorbeste si va urati reciproc este si mai urat. macar ai putea sa vorbesti cu el, ai putea afla si parerea lui... poate ca nu o sti, asa cum gandeste el sau ce crede el. macar dupa aceste 8 luni ati putea sa va vorbiti.

| precious30 explică (pentru greece12):

Va multumesc... aveti dreptate!

| precious30 explică (pentru TurboBoost):

L-am sunat zilele trecute si chiar am regretata asta. A inceput sa spuna ca il deranjez si totusi insista sa il sun cu nr meu (il sunasem cu nr privat) si nu am facut asta pentru ca ma asteptam sa imi faca rau avand dovada ca l-am sunat si sa ii arate actualului meu iubit. Ma astept la orice de la el. Pacat ca unii se maturizeaza prea tarziu.

greece12
| greece12 a răspuns (pentru precious30):

Ma bucur sa pot fi de folos!