| Anastasia3000 a întrebat:

Este un fel de gelatina alba transparenta! Ce e aia?
Imi iese din vagin.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca este vorba de secretia denumita ''mucus cervical fertil'' care este produs intr-o cantitate din ce in ce mai mare in perioada celor 5-6 zile fertile si mai ales in preajma zilei in care se produce ovulatia. Micusul cervical fertil are aspectul si consistenta albusului de ou si in cazul multor femei prezenta acestei secretii reprezinta un indicator precis a perioadei fertile a ciclului menstrual.Multa sanatate!

1 răspuns:
| HazelEyes77 a răspuns:

O astfel de scurgere gelatinoasa de consistenta albusului de ou apare de obicei in preajma ovulatiei cand corpul femeii se pregateste pentru o posibila fecundare si sarcina.