| anna_9831 a întrebat:

am 17 ani, mi-am inceput viata sexuala, iar acum 2 luni si ceva nu mi-a venit menstruatia.Am fost la medic si mi-a spus ca sunt insarcinata in 5 saptamani, iar la 1 saptamana mi-a venit menstruatia.Se poate sa fiu insarcinata?

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca medicul ti-a confirmat ca esti insarcinata inseamna ca esti...ca sangerezi nu inseamna neaparat ca e menstruatia, si daca ar fi, se intampla sa mai vina si menstruatie peste sarcina.
DAca medicul ti-a facut analize si a confirmat ca esti gravida in 5 saptamani nu a dat gres sigur...nu ca se poate, sigur esti, cum ti-am spus ti-a venit ciclu peste sarcina sau poate e o sangerare din alta cauza.

| Lorelai a răspuns:

Fa un test de sarcina!

| madagascar a răspuns:

Mai bine du-te la doctor ca aceasta sangerare poate duce la pierderea sarcinii, sa nu patesti tu ceva, du-te urgent la doctor

| raisa1993maria a răspuns:

Daca asa ti-a spus medicul eu cred ca da, fa si un test de sarcina si vezi rezultatul, si medicii mai gresesc, bafta

| zorialbi a răspuns:

Daca asa ti-a spus medicul inseamna ca esti insarcinata. Ce decizie vei lua in cazul acesta? Avortul nu este o solutie... Daca ai nevoie de sprijin, sfaturi etc poti sa apelezi la Asociatia Provita - intra aici: http://provitabucuresti.ro/......onsiliere/

| カルメン a răspuns:

Da...matusii mele i-a venit menstruatia pana in luna a 4 -a a sarcinii.