| gaga_5261 a întrebat:

Am si eu o mare dilema acum o saptamna eu cu prietenul meu ne "iubim" adica nu are loc nici un raport sexual doar o atingere in partea intima si si-a dat drumu in mana dupa ce s-a intors de la baie ne-am "iubit" iar. E posibil sa se fi intamplat ceva sa raman insarcinata? eu sunt virigina nu mi-a bagat nici macar un pic se juca cu degetu menstruatia mi-a venit pe 27 Si dupa cat timp apar primele simptome? Ma cam doare in partea dreapta jos doar daca apas si operatie de apendicita am facut acum o luna de zile sunt foarte stresata din cauza asta. Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Aveți un stil de joacă de mă uimiți nu alta!
Așa vă "iubiți"voi? Doamne!
O femeie rămâne însărcinată dacă are un contact sexual (penetrare) cu un bărbat neprotejat în perioada ei de fertilitate.
După calculul meu, ești chiar în perioada de ovulație. Este suficient o picătură de lichid seminal să pătrundă în vagin, chiar dacă ești virgină și poți rămâne însărcinată.
Ciclul menstrual trebuie să-ți vină undeva între 24 și 25 decembrie la un ciclu de 28 de zile (se înumără din prima zi de sângerare).
Simptomele de sarcină apar după 1-2 săptămâni de la data presupusei menstre din luna următoare.
Durerea din partea dreaptă poate fi dată atât de ovarul drept (indică că ești la ovulație, un chist sau chiar și operație de apendicectomie poate să dea semnale). Un ecograf abdominalo-pelvian pentru a afla ce se întâmplă de fapt.
Pa, pa.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca durerea are inca legatura cu operatia de apendicita, esti inca in perioada de convalescenta.
Eu nu cred ca esti insarcinata, desi jocurile astea fara prezervativ te pot duce in situatia de a ramane insarcinata inainte de prima penetrare.
Primele simptome de sarcina apar la 4-5 saptamani de la conceptie. Pentru siguranta ta fa un test de sarcina la minim 21 de zile de la intamplarea relatata, repetat peste 3 zile daca e negativ.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sunt de acord cu alina că ar trebui să te mai documentezi în ceea ce priveşte cum se concepe un copil. Nu ai cum să fii însărcinată. Ai scris că el a ejaculat în mână după care a mers la baie şi s-a spălat. Dacă a continuat după aceea să te atingă nu e nici o problemă, nici măcar de infecţie. Pentru a fi însărcinată trebuie să aibă loc penetrarea, să ejaculeze în tine (sau să ajungă spermatozoizi în vaginul tău) care să ajungă la ovul şi să îl fecundeze.

| MikyMi a răspuns:

Nu esti insarcinata.nu ai cum. Ca sa ramai insarcinata e nevoie sa aveti un contact sexual neprotejat. si cine stie cum poate ai sa ramai. nu asa usor se face un bebe. Sunt care se chinuie ani de zile sa ramana.stai linistita draga, cand o sa ajungeti sa va "iubiti mai tare" atunci sa fii atenta si sa te protejezi. Sa va iubiti si sa va intelegeti! pupici

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca si-a dat drumul "in mana " si s-a jucat cu degetul e posibil sa ramai insarcinta.

| Marry:X a răspuns:

Buna. Tu ti-ai dat singura raspunsulbig grin. Daca esti virgina nu ai cum sa fi insarcinata>big grin

| gaga_5261 explică:

Observ ca raspunsurile sunt oarecum diferite... dar cand pot sa fac testul de sarcina? si la ecograf dupa cat timp ar trebui sa apara ceva?

| gaga_5261 explică:

Multumesc de raspunsuri! Dar el spune ca e sigur ca nu s-a intamplat nimic! Dar eu straight face sunt foarte ingrijoarata. Un test de sarcina cand as putea sa fac?

| liubuska a răspuns:

Sal, nu ramii insarcinata chiar cu una doua, pentru ca sa ramii insarcinata el trebuie sa dea drumul in tine, sau lichidul lui sa patrunda la tine in vagin, daca el introduce degetul de sperma in vagin shanse de a ramine insarcinata sunt, nu cared eu sa fii insarcinata si inca mai ales ca esti virgina, alta data luati seama cum va jukati! succes.
pa)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, uite intrebari nevinovate care necesita sigur un raspuns, se vede ca nu iti bati joc de noi ci pur si simplu habar n-ai cum se concepe un copil, eu zic sa citesti putin cum se face asta : spermatozoidul (adica atunci cand si-a dat drumul a secretat ceva care contine spermatozoizi ) ei, aceea se unesc cu un ovul care-l secreta ovarele tale, pentru acest lucru trebuie neaparat ca jucaria lui sa fie introdusa intr-a ta. Inteles? n-ai cum sa ramai insarcinata atata timp cat doar v a jucati, Dar daca el introduce degetul in vagin plin de sperma, este posibil sa ramai, adica sigur, asta ca sa piara cheful de jucat, ori o faceti ori n-o mai faceti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga.calmeaza-te.respira adanc si gandeste-te calm la ceea ce ai facut. dupa care spune "am facut-o de oaie".glumeam.nu ai cum.by3.