| Vanille1248 a întrebat:

BunahappyAm si eu o mica problema. De cateva saptamani sunt intr-o relatie cu un baiat super frumos. Dar din nefericire el nu locuieste in oras cu mine, sta in alta parte, dar de 1 luna a venit aici in vizita la verisorul lui. Noi ne cunoastem din vara, inca de atunci eu am inceput sa simt ceva pentru el si la el a fost la fel. Dar de curand am aflat ca el mai are o relatie cu o alta fata din orasul lui, si ca este cu mine cand este aici, si cu cealalta fata cand este acolocrying mi-se pare foarte urat din partea lui, dar eu il iubesc enorm de mult si nu stiu ce sa fac, m-am certat si cu prietenii numai ca sa fiu cu elcrying se supara din orice, dar eu ca sa nu ne despartim las mereu de la minecrying el zice ca si el ma iubeste, dar eu nu stiu ce sa cred. Ma doare foarte tare ca el mai are o alta relatie, de cand am aflat m-am mai racit de el, dar tot astept sa vad un mesaj de la el si astept un telefon.Il mai sunt si eu pentru ca imi este foarte dor de vocea lui.Eu il iubesc enorm de mult, si nu stiu ce sa fac adorm seara cu gandul la elsad toti prieteni mei imi spun sa ma despart de el dar imi este foarte greu.
Multumesc pentru timpul acordat.
Astept sfaturii. Funda:*:*:*

Răspuns Câştigător
| FamousGirl4 a răspuns:

Draga mea, iubirea nu are legi. Poti sa te indragosteti si la 10 ani! Nu conteaza varsta, si foarte bine daca ai aproape 15 ani. Sa incerc sa te ajut cu problema ta:
- spui ca locuieste in alt oras, stii "relatiile la distanta nu tin" nu e adevarat, daca e dragoste, e dragoste!
- cu un baiat, trebuie sa ai demnitate, pune-l intr-un fel elegant sa aleaga dintre tine si acea fata. Si, daca o alege pe ea, dupa un timp, fa tu primul pas si va ve-ti impaca
- parerea mea este ca e un usuratic. Am o gramada de prieteni ca el! Stiu, e greu pentru tine sa te gandesti ca e frumos si il poti pierde dar toate trec si pentru prietenii tai, nu merita nici un baiat! Dar daca ei te pun sa alegi dintre "iubirea" ta si ei, nu iti sunt prieteni. Crede-ma, popularitate nu face tot, daca ai un prieten bun, pe care sa te bazezi, ajungi mult mai departe. Concluzie: Fi atenta ce faci, si nu fi asa indiferenta spune-i ca si tu ai un prieten! Te pup. Bafta.

4 răspunsuri:
| Vix999 a răspuns:

Cati 12 ani ai tu?

| Vanille1248 explică (pentru Vix999):

Pai dupa cate stiu eu am 14 jumatehappy

| Vix999 a răspuns (pentru Vanille1248):

Ce telenovele traiesti tu la 14 ani laughing)
Draga mea, scurt si la obiect... tie iti place sa fii luata de proasta? Daca da, ramai cu el, daca nu..lasa-l in pace si concentreaza-te pe altceva sau altcineva.

| Smileygirl23 a răspuns:

Vix999 are dreptate. Lui ii place postura asta, sa va aiba pe amandoua, mai ales ca ai mentionat "ca se supara din orice". El se simte foarte bine in pielea lui si stie ca tii la el si ca poate face orice vrea din tine. Depinde doar de deciziile pe care le vei lua de acum inainte daca ii mai permiti sa te ia de proasta sau arati ca ai putina demnitate si il lasi.

Ai grija ce alegi, deoarece doar tu ai de suferit din treaba asta.