| Chriss23 a întrebat:

Buna!
Am si eu o nelamurire. Daca folosesc un absorbant ob, mai sunt virgina?
Funda. :*

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Chiar dacă eşti virgină, poţi folosi OB mini - vezi linkul :
http://www.carrefour-online.ro/......241433.png

Vezi diferenţa de mărime între OB mini şi cele normale la linkul :
http://m.cdn.blog.hu/ki/kittyna/image/ob.JPG

După cum observi din poză, cele mini sunt mult mai MICI - deci, le poţi folosi LINIŞTITĂ chiar dacă eşti virgină!

Vezi şi Prospectul OB mini la linkul :
http://www.prospecte.net/prospect-ob-igiena-intima

Toate cele bune.

12 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Daca stii sa il folosesti da!

| Jorah a răspuns:

Nu te lua după gură lumii, am o cunoştinţă de 15 ani care poartă ob-uri şi încă e virgină, încearcă-le pe alea mai mici, şi pe căldură asta e urat să stai cu absorbant pentru că te încingi în el.
Baftă.

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Mai bine pune-ti un absorbant de la always, si eu stiam ca se spune tampon la cel introdus in vagin, da` asta-i alta poveste.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

"Daca stau in banca cu un baiat, mai sunt virgina?"
"Daca am fost la un dentist, si acela era barbat, mai sunt virgina?"
"Daca am dat 10 bani unui cersetor barbat, mai sunt virgina?"
"Daca m-a sunat un baiat cu numar ascuns, si a inceput sa faca misto de mine, mai sunt virgina?"
"Daca m-a facut un baiat la sotron, mai sunt virgina?"

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Da,esti. Exista ob mici, special pentru virgine.
Dar virgina esti pana faci sex/dragoste cu un barbat.

| andreea9701 a răspuns:

Nu sunt pentru virgine

| EmaTanase a răspuns:

Avand in vedere ca esti virgina nu este recomandat sa porti O.B-uri. Nu e vorba ca te poti dezvirgina dar sti si tu prea bine ca nici ginecologul nu prea are voie la un consul cu o virgina sa introduca ceva in vagin. Deci mai bine ai merge pe comunele absorbante always. Sunt foarte bune! happy

| CriCri04 a răspuns:

Da mai esti, in momentul in care ai menstruatie, vaginul tau este mult mai "relaxat", himenul devine mai elastic, ceea ce poate permite intrarea unui o.b. fara sa faca vreo stricaciune...

| Maxxy79 a răspuns:

Daca este mini...da, iar daca este normal... dupa mai multe utilizari este probabil sa se modifice datele problemei happy

| BulletFMV a răspuns:

Exista ob-uri pentru adolescentele virgine, insa eu nu le-as recomanta. Indicate ar fi cele externe.

| AnthonyParaschiv a răspuns:

O. b.-urile NU SUNT PENTRU VIRGINE!
Când îl vei scoate riști să te deflorezi deoarece el este mult mai voluminos decât la introdus. Nu uita că se poate deflora și cu un deget.
Folosește pe cele externe.

| h3r a răspuns (pentru AnthonyParaschiv):

Bine punctat, însă multe le folosesc fără să aibă habar...