| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy. am si eu o problema, am cont aici, dar prefer sa pun intrebarea anonima.ma rog.de vreo 2-3 saptamani, imi place de un baiat.problema e ca si prietena mea cea mai buna il place.noi doua, am vorbit si ne-am hotarat sa nu ne suparam daca una din noi va sta cu el.alta problema e ca, ea e mai dezvoltata decat mine, nu e chiar asa de timida, si pe ea o lasa mai mult afara[seara vorbind]
pe mine ma lasa pana la 9, si pe ea mai mult.de exemplu, in noaptea asta e singura acasa, si va putea sta afara pana cand vrea ea.va dati seama, ca el ar alege'o pe ea pentru ca are mai multe avantaje.nu stiu ce sa fac.eu il plac ft mult pe el.ieri ma dadeam in leagan cu prietena mea si am intors capul si am observat ca se uita. dar nu stiu daca se uita la mine sau la ea. ce sa fac?:-

7 răspunsuri:
| Damian a răspuns:

Dacă ea arata mai bine, tu esti mai desteaptă

| nuamnuvreau a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel.Prima mea dragoste a fost un tip de care ii placea si prietenei mele.Intr-un final eu m-am retras pentru ca vedeam ca el voia sa fie cu ea si tot ce il oprea eram eu, asa ca nu am mai suportat cum se auto-tortureazalaughingDesigur, asta e ceea ce a ales el si ceea ce am ales eu, nu e si ceea ce trebuie sa faci tu.Probabil va place pe amandoua.Incearca sa afli daca nu cumva pe una dintre voi o placea mai de demult, e posibil sa o aleaga pe acea fata pentru ca e sigur de ceea ce simte pentru ea.In orice caz stai linistita, comporta-te normal, nu strica prietenia cu tipa cealalta, un baiat il poti cuceri dar o prietena adevarata mia greu gasesti.Succes draga mea>big grin

| Anonim_5618 a răspuns:

Ce prietene mai sunteti si voi...

| Pijamale a răspuns:

Pai bun. daca lui ii place de tine o sa fie cu tine chiar si in lipsa oricarui "avantaj". si daca el isi alege prietenele in functie de aspectele astea, cat e de "dezvoltata" si etc imi pare rau ca intreb dar... ce vezi tu la el?thinking

| wnikon a răspuns:

Da si eu am patit la fel ce vrei sa faci tu dar, in final, a fost mai bine asa : eu aveam un prieten ma iubea mult,,, eu ai vb fff urat si cad ma suna pe tel,, pana la urma mi_am dat seama ca fac o greseala maremi-am rvenit la normal si acum sunt cu el,, cu prietenul meu,, ma iubeste enorm :daca tu veri sa alegi o iubire falsa sau o iubire adevarata e treaba ta asta e sfatul meu daca ai facut la fel intoarcete la cel ce te iubeste e mai bine,,, asa am facut eu,,

| rebelboy2011 a răspuns:

Incearca sa-l atragi

| ana_2249 a răspuns:

Pai sincerstraight face ai utea doar sa-i ceri idu baiatului nr de telefon sau cevathinking asta in caz ca nu le ai si sai ii spui ca il placi! stiu ca iti este rusine. te inteleg dar este cel mai sigur si nu mai trebuie sa stai un "suspans"