| mmtmx a întrebat:

As avea nevoie de un sfat. Pe scurt, este acest baiat cu care de 3 luni intretin relatii sexuale. Nu este nici friends with benefits nici relatie. Petrecem foarte mult timp impreuna, se comporta de parca ar fi intr-o relatie dar de fapt el imi zice ca vrea sa se simta liber si ca o relatie ar fi prea stresanta pentru el. Intrebarea mea: sa continui cu acest tip de " relatie/ prieteni cu beneficii" sau sa ies din asta?

Răspuns Câştigător
| anais13 a răspuns:

Atâta timp cât pe tine, in primul rând, te mulțumește aceasta relație cu el și te face fericita, fără sa începi sa pui sentimente prea serioase, zic sa continui?
Ceea ce spune el, este o vrăjeala totala, dacă chiar ar tine la tine cu adevărat, s-ar fi pus din prima zi intr-o relație cu tine.

| mmtmx explică (pentru anais13):

Multumesc mult! Am vazut mesajul tau dar nu iti pot raspunde din cauza ca sunt membru junior si nu ma lasa sa iti raspund la mesaj. Dar raspunsul este da, de ce?

| anais13 a răspuns (pentru mmtmx):

Și eu sunt membru junior, sigur nu te lasă sa răspunzi la mesaj?

| mmtmx explică (pentru anais13):

Nu merge. am tot incercat

| anais13 a răspuns (pentru mmtmx):

Încearcă acum?

| mmtmx explică (pentru anais13):

Ti am trimis felicitare cu mesaj, vorbim acolo, ca altfel nu merge laughing

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Destept baiatul. Nu vrea obligatii. Aveti grija cu protectia, sa nu-i faci vreo „obligatie".

| mmtmx explică (pentru darrio2007):

Da, multumesc. N-as zice ca e destept, dar in finelaughing

| RAY a răspuns:

Va satisfaceti amandoi nevoile, nu vad nimic rau in asta

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu!
cand baiatul iti cere liber inseamna ca nu are nici un sentiment pentru tine si vrea sa fie liber, sa poate zbura de la o fata la alta.
Da-i pace si cauta-ti altul!

| mihai69 a răspuns:

Stai dacă îți convine.
Ideea e să nu-ți faci speranțe.

| Frank51 a răspuns:

Nu te impiedica nimic sa iti faci o relatie cu alt baiat, el cand o sa isi gaseasca una iti zice pa.

| Plato a răspuns:

Vad foarte multi oameni dezgustatori care au comentat. Tipul tau de "relatie" e una mizerabila, oribila, dizgratioasa. Desi deja te-ai murdarit si depravat, cu cat se termina mai repede cu atat mai bine.
Hai sa iti spun cum vine situatia in realitate, asta cu simtitul liber este un eufemism, ca adevarul nu suna asa elegant. Deci, pe scurt, esti obiectul lui, obiectul satisfacerii sexuale, obiect pe care nu da doi bani, usor de inlocuit. Ii dai ce vrea, te destrabalezi, esti buna de cateva "statii". Peste ceva timp, ca se mai plictiseste omu', gaseste alta cu care sa "se simta liber". Ti-am spus doar asa, sa nu negam realitatea, iar daca tu esti de acord cu statutul de obiect, ei bine, problema ta.

| mmtmx explică (pentru Plato):

Multumesc mult! Asta simt si eu, de aceea am cerut si un alt sfat happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Păi și dacă-i place și ei?
dacă el e obiectul?!

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca antilopa e sado-maso, leul e victima?

| mmtmx explică (pentru Plato):

Hahaha laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai numai de câștigat.
Tine/o pana găsești altceva mai bun.

| Maria3458 a răspuns:

Cauta ti un baiat sa iti faci o relatie doar se foloseste de tine ai grija